Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej - WCCI

Warsztaty WCCI 2018 odbędą się w Warszawie w dniach 25-27 kwietnia 2018 r. w Hotelu Airport Okęcie. WCCI, czyli Warsaw Course on Cardiovascular Interventions, to największa, najstarsza i najbardziej prestiżowa międzynarodowa konferencja z zakresu kardiologii interwencyjnej w Polsce.

Pierwsza edycja WCCI pod nazwą zachodniopomorskich Warsztatów Hemodynamicznych odbyła się wiosną 1997 roku w Szczecinie i uczestniczyło w niej ponad sto osób.

Obecnie konferencje WCCI gromadzą corocznie około 1000 uczestników, w tym: kardiologów, kardiologów interwencyjnych i kardiochirurgów z Polski oraz ze świata, a także przedstawicieli innych dziedzin medycyny zaangażowanych w leczenie kardiologiczne pacjentów - anestezjologów, angiologów, chirurgów naczyniowych, radiologów, neurologów, pielęgniarki i techników medycznych oraz studentów kierunków medycznych.

Warsztaty organizowane są pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Program Warsztatów WCCI 2018  koncentruje się wokół trzech głównych zagadnień:
• Rewaskularyzacji wieńcowej
• Chorób strukturalnych serca i wad zastawkowych,
• Chorób tętnic obwodowych.

W tegorocznej edycji Warsztatów - w debatach o kardiologii w podstawowej sieci szpitalnej, kompleksowej opiece w kardiologii, opiece nad pacjentami po zawałach oraz o możliwościach organizacji niekomercyjnych badań naukowych w Polsce - udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, przedstawiciele pracodawców oraz eksperci kliniczni.

Szczegóły i rejestracja: wcci.pl

WCCI.jpg
WCCI.jpg

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum