VIII Wrocławski Korowód Nadziei

Wrocław, 07.09.2019

7 września 2019 r. na placu Gołębim we Wrocławiu odbędzie się VIII Wrocławski Korowód Nadziei. To radosne wydarzenie, którego celem jest komunikacja potrzeby wsparcia małych pacjentów onkologicznych Kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu oraz zbiórka funduszy na ten właśnie cel.

Te barwne i wesołe pochody pozwalają zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. W tym roku atrakcji będzie jeszcze więcej! Bezpłatne badania, spektakl i występy dla dzieci, Bitwa Muzyczna dla młodzieży, a na deser - koncert zespołu Raz Dwa Trzy!

Dzięki zaangażowaniu Sekcji Konnej Straży Miejskiej w stolicy Dolnego Śląska, uroczystość będzie miała charakter parady koni, które przejdą przez miasto. Towarzyszyć temu będzie przejazd reprezentacyjnych dorożek, pochód Przyjaciół Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", a na miejscu - kwesty, koncerty oraz liczne występy oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Tegoroczny Korowód Nadziei łączymy z programem profilaktycznym, podczas którego lekarze z Kliniki Przylądek Nadziei przeprowadzą szereg badań pod kątem onkologicznym. - Zależy nam na uświadomieniu mieszkańców Dolnego Śląska jak ważna jest profilaktyka. Na placu Gołębim będzie dostępny krwiobus, dentobus oraz stoisko DKMS. Chętne osoby będą mogły oddać krew, zarejestrować się do bazy dawców szpiku oraz skorzystać z usług dentysty - informują organizatorzy.

Szczegóły wydarzenia na stronie: naratunek.org

Organizator: Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"