VII Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego

Tematem przewodnim Konferencji będzie "Farmakoekonomika w zarządzaniu antykryzysowym w ochronie zdrowia". Podczas konferencji wykłady i warsztaty poprowadzą Goście z Polski i zagranicy

Pojawią się m.in. takie osobistości jak: dr Michael Barry – prezes ISPOR i dyrektor kliniczny Centrum Farmakoekonomiki w Szpitalu św. Jakuba w Dublinie, Jakub Szulc – wiceminister zdrowia, dr Andrew Briggs – przewodniczący Katedry Polityki Zdrowotnej i Sekcji Ekonomicznej Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Glasgow w Wielkiej Brytanii, prof. Isao Kamae –Prezes japońskiego oddziału ISPOR oraz członek Komitetu Wykonawczego ISPOR Azja Konsorcjum, prof. John Yfantopoulos – Uniwersytet Ateński w Grecji, prezes Narodowego Centrum Badań Społecznych w Atenach, prof. Jerzy Hausner – były wicepremier i były minister gospodarki, pracy i polityki Społecznej.

Zaproszeni wykładowcy zaprezentują i omówią najistotniejsze kwestie z dziedziny farmakoekonomiki, takie jak ochrona zdrowia w dobie kryzysu finansowego, ekonomia zdrowotna w kontekście systemu opieki zdrowotnej, ocena słuszności i skuteczności socjalnych i zdrowotnych reform w Europie Środkowej i Wschodniej, badania porównawcze efektywności terapii i systemu opieki zdrowotnej oraz badania farmakoekonomiczne w regionie Pacyfiku i Azji.

Przewodnicząca Komitetu Naukowego: Prof. dr hab. n. med. Karina Jahnz-Różyk

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego: Doc. dr hab. n. med. Tomasz Targowski

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum