V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online - podsumowanie, liczby, retransmisje

RELACJA

Za nami V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.). To była wyjątkowa edycja. Wraz ze wszystkimi wydarzeniami towarzyszącymi została przeprowadzona w internetowej formule i trwała dwa miesiące. Odbyło się 60 zdalnych sesji z udziałem około 400 prelegentów. Kongresowe debaty śledziło ponad 3,6 tys. zarejestrowanych gości!


Programy wielu sesji, z oczywistych powodów, uwzględniały zagadnienia dotyczące różnych aspektów pandemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej, politykę społecznej oraz gospodarkę.

O kluczowych tematach w reprezentatywnym gronie
Jednak główna idea Kongresu nie zmieniła się i - zgodnie z nazwą wydarzenia - obejmowała kluczowe dla sektora medycznego wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jaki i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

W zdalnych dyskusjach w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online czynnie uczestniczyli, między innymi: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Instytut Zdrowia Publicznego - PZH, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Agencji Badań Medycznych, wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Więcej o HCC Online i retransmisje wszystkich kongresowych sesji:
www.hccongress.pl

Inne kongresowe materiały:
www.rynekzdrowia.pl

Wydarzenia towarzyszące
V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych Online towarzyszyła trzecia już edycja Konferencji Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) Online. Jej uczestnicy rozmawiali, między innymi o kluczowych zagadnieniach dla medycyny sercowo-naczyniowej w czasach pandemii koronawirusa.
Więcej o tym wydarzeniu i retransmisje sesji NTEC:
www.ntec.org.pl

17 czerwca, podczas zdalnej Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online poznaliśmy laureatów:
• Trzeciej już edycji Konkursu Zdrowy Samorząd
• II Konkursu Start-Up-Med
• Trzeciej edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch)

Relacja z Gali i jej retransmisja: GALA HCC ONLINE

Zainteresowanie Kongresem w liczbach
• Transmisje oraz relacje ze zdalnych dyskusji w ramach HCC Online w portalu rynekzdrowia.pl i innych serwisach internetowych Grupy PTWP - organizatora Kongresu - wygenerowały łącznie ponad 160 000 odsłon!
• Liczba zarejestrowanych gości Kongresu: 3 648
• Rekordowa liczba osób na wirtualnej sali w trakcie jednej sesji: 395 (debata „O sieci szpitali i nie tylko - kilka pytań w czasach pandemii”)
• Średnia liczba osób na wirtualnej sali podczas jednej sesji: 180
• Największa liczba odsłon tekstowej relacji z jednej sesji: 20 000 (dyskusja „Nowe zawody medyczne w systemie ochrony zdrowia”)

Relacje tekstowe i materiały wideo są sukcesywnie zamieszczane w portalu rynekzdrowia.pl. Materiały z V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online zostaną też opublikowane w dwóch najbliższych wydaniach magazynu Rynek Zdrowia - lipcowo-sierpniowym i wrześniowo-październikowym.

Wszystkim Prelegentom, Moderatorom, Partnerom i Gościom HCC Online dziękujemy za wyjątkowo liczną, zdalną obecność podczas tego wydarzenia!

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wierzymy, że - podobnie jak w poprzednich latach - spotkamy się nie online, ale bezpośrednio - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach!