Spotkanie w ramach Programu "Rak to nie wyrok"

Warszawskie spotkanie edukacyjne (pod patronatem marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika Będzie) jest już trzecim w tegorocznej edycji Programu

Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich „Rak to nie wyrok” zakłada szeroką akcję informacyjną, która ma  zapewnić poczucie bezpieczeństwa osób chorych na raka prostaty. Projekt ma za zadanie zapewnienie chorym i ich rodzinom właściwej edukacji zdrowotnej dzięki współpracy środowiska medycznego, pacjenckich grup wsparcia i mediów.

Mężczyźni w naszym kraju niejednokrotnie niechętnie poddają się badaniom profilaktycznym, nie mając świadomości, że wczesne wykrycie raka prostaty daje szanse pełnego wyleczenia. Program „Rak to nie wyrok” powstał m.in. po to, aby mężczyźni powyżej 45. roku życia wzięli odpowiedzialność za swoje zdrowie i świadomie potrafili stawić czoło rakowi prostaty. W tym celu w całej Polsce organizowane są spotkania edukacyjne skierowane do mężczyzn, ale także ich rodzin.

W ramach programu można również skorzystać ze wsparcia psychoonkologów dostępnych pod specjalnym numerem infolinii 0801 081 909. Program obejmuje także akcję „Gabinety Przyjazne Pacjentowi”, w którą zaangażowanych jest blisko 140 gabinetów lekarskich w całej Polsce (ich lista dostępna jest na stronie www.rak-prostaty.pl Niejednokrotnie po wizycie u lekarza pacjent czuje się niedoinformowany.

W „Przyjaznym Gabinecie” pacjenci będą mogli dowiedzieć się więcej o chorobie, jej przebiegu, możliwościach diagnostycznych i terapeutycznych. Potencjalnie zagrożeni rakiem prostaty będą mogli wykonać badania profilaktyczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum