Spotkanie edukacyjne "Zdrowo na wiosnę!"

21 marca, w godz. 17.00-18.30 w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi (ul. Czerwona 3) odbędzie się otwarte i bezpłatne spotkanie dla mieszkańców pt. "Zdrowo na wiosnę!".

Spotkanie edukacyjne "Zdrowo na wiosnę!"

Gośćmi spotkania będą:

Maciej Zięba, dietetyk, który opowie o diecie sezonowej - co jeść i w jaki sposób przygotowywać żywność, byśmy jak najwięcej czerpali z sezonowych owoców i warzyw.

Krzysztof Suszek, przewodniczący Rady Fundacji „Misja Medyczna”, przedstawi uruchomioną niedawno przy fundacji „Poradnię dietetyczną dla dzieci i młodzieży”. Poradnia przyjmuje młodych pacjentów od 1 marca, dwa razy w tygodniu. W trakcie wizyty podopieczni mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanego dietetyka, który przeprowadza m.in. badania antropometryczne, edukację żywieniową i wydaje zalecenia dietetyczne. Korzystanie z porad jest w poradni jest bezpłatne.

Maciej Kozakiewicz - lider projektu Polska Witalna, prezes Stowarzyszenia Slow Jogging Polska oraz autor wydanej właśnie książki „Slow jogging. Japońska droga do witalności”. Na czym polega slow jogging? Na spokojnym truchtaniu w komforcie tlenowym, bez zbędnego obciążania stawów, na śródstopiu czyli naszych „naturalnych poduszkach” amortyzujących kontakt z podłożem.

• Anna Leder - rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Rzecznik przekaże informacje o nowym portalu NFZ o dietach. Każdy otrzyma przykładową tygodniową dietę DASH oraz upominki.

Organizatorzy zapraszają m.in. rodziców, seniorów, nauczycieli, a także osoby związane z ochroną zdrowia. Podczas wydarzenia będzie możliwość zadawania pytań. Tuż przed spotkaniem, w godz. 16.00-17.00, dietetyk będzie udzielał bezpłatnych porad dietetycznych.

Celem projektu Fundacji „Misja Medyczna” pt. „Czwartki ze zdrowiem i medycyną” jest propagowanie poprawnych nawyków zdrowotnych oraz dyskusja nad naszym stylem życia, wyzwaniami i zagrożeniami współczesnego świata.

Informacje:
Krzysztof Suszek, przewodniczący Rady Fundacji „Misja Medyczna”
tel. 723 694 876

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum