Seminarium edukacyjne "Innowacje w okulistyce - ocena dostępności w Polsce"

Fundacja Watch Health Care (WHC) organizuje seminarium edukacyjne poświęcone problematyce leczenia okulistycznego pt. "Innowacje w okulistyce - ocena dostępności w Polsce", które odbędzie się w Centrum Edukacji Medycznej CEMED, przy ul. Pory 78 w Warszawie. Początek o godz.10:00.

Seminarium edukacyjne "Innowacje w okulistyce - ocena dostępności w Polsce"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Seminarium ma na celu wskazanie obszarów nierówności w zakresie dostępu do świadczeń zdrowotnych. Szacuje się, że w Polsce jest ok. 800 tysięcy chorych na zaćmę, którzy kwalifikują się do zabiegu. Co roku wykonuje się blisko 120 tysięcy operacji zaćmy, a dostęp do tego świadczenia dla pacjenta nadal stanowi problem.

W Europie operuje się w tym zakresie średnio 79 osób na 10 tysięcy ubezpieczonych, natomiast w Polsce - tylko 49. Wskaźnik ten stawia nasz kraj dopiero na 18 miejscu wśród państw europejskich. Jeżeli NFZ zwiększyłby nakłady na te zabiegi, to w obecnych warunkach kadrowych liczba operacji mogłaby zwiększyć się aż o 30%.

Konieczne i nieuchronne wydaje się zwiększenie dostępności do zabiegów poprzez wprowadzenie coraz większej liczby świadczeń finansowanych z budżetu płatnika lub oferowanych w ramach ubezpieczeń dodatkowych.

Organizator: Fundacja Watch Health Care (WHC)
Więcej informacji: http://www.korektorzdrowia.pl
Grzegorz Krzempek, tel. kom. 504 741 313, krzempek@korektorzdrowia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze