Safe Tech Forum 2021

6 i 7 października 2021 r. odbędzie się Safe Tech Forum, wydarzenie, które łączy wiedzę teoretyczną z praktyką z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy.

Pierwszego dnia, 6 października odbędą się Krajowe Mistrzostwa Zakładowych Zespołów Ratownictwa. Czteroosobowe drużyny, reprezentujące zakłady pracy, będą sprawdzały swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy pod okiem specjalistów z Centrum Ratownictwa, jednego z trzech współorganizatorów wydarzenia.

Formuła mistrzostw oparta jest na bazie faktycznych sytuacji, które mogą mieć miejsce zarówno w zakładach pracy, jak i w życiu codziennym. Wszystkie pozorowane sytuacje są bliskie realnym wydarzeniom, zarówno poprzez umiejscowienie, jak i odwzorowanie wypadku.

W tym roku dodatkowo organizatorzy dołączają część plenarną wydarzenia, czyli drugi dzień, 7 października. Podczas paneli dyskusyjnych prelegenci poruszą najaktualniejsze problemy dotyczące zachowania bezpieczeństwa w swoich miejscach pracy, a także przedstawią innowacyjne rozwiązania wykorzystujące nowe technologie w ratownictwie.

Safe Tech Forum 2021 powstaje dzięki jego organizatorom: Polskiej Organizacji Ratowniczej, Centrum Ratownictwa i Alfaresq.

Polska Organizacja Ratownicza to niezależna organizacja, która nieprzerwanie od 2002 roku wspiera polskie ratownictwo.

Centrum Ratownictwa, które od 15 lat edukuje w zakresie pierwszej pomocy osoby indywidualne, jak i firmy, zadba o prawidłowy przebieg Mistrzostw oraz stronę merytoryczną całego wydarzenia.

Alfaresq, wraz ze swoim rozwiązaniem Rescue Glass zadba o innowacje w ratownictwie z zakresu pierwszej pomocy. Podczas konferencji Safe Tech Forum zostanie przedstawione jedno z rozwiązań, które znacząco wpłynie na ratowanie ludzkiego życia.

Dodatkową atrakcją podczas drugiego dnia będzie inauguracja Polskiej Playlisty Ratującej Życie, która obecnie powstaje pod okiem Polskiej Organizacji Ratowniczej. Jest to akcja społeczna, zachęcająca do edukacji w zakresie pierwszej pomocy, a piosenki, które na niej się znajdą, będą utrzymane w tempie 100-120 uciśnięć na minutę, dzięki czemu łatwiej jest uchwycić odpowiedni rytm i częstotliwość uciśnięć klatki piersiowej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.safetechforum.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum