Publikacja "Pokonać Raka"

08.05.2015

Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z kolejną edycją publikacji "Pokonać Raka”. Projekt ukaże się 8 maja br. wraz z dziennikiem Rzeczpospolita z okazji Dnia Świadomości Raka Jajnika.

Celem projektu jest wywołanie pozytywnego wpływu na świadomość czytelników dotyczącą chorób nowotworowych - samego leczenia, ale też, równie ważnej, profilaktyki. Wydawnictwo, poprzez medyczne kampanie, chce wpływać na świadomość i kształtowanie zachowań prozdrowotnych, a także wywołanie pozytywnego wpływu na aspekty walki o dostęp do nowoczesnego leczenia.

Na jego łamach zamieszczono m.in. wywiad z prof. Pawłem Blecharzem oraz prof. Janem Lubińskim na temat raka jajnika, gdzie zostanie poruszona bardzo ważna kwestia mutacji w genie BRCA1/BRCA2. Niezwykle inspirująca jest również rozmowa z Ewą Juchniewicz, nosicielką zmutowanego genu BRCA1. Warto też zapoznać się z materiałem prof. Marka Dedecjusza, który przybliży czytelnikom, na czym polega leczenie hormonami tarczycy. Godnym polecenia jest też artykuł dr. Andrzeja Marszałka dotyczący badań profilaktycznych w kontekście rozpoznawania raka jelita grubego.

Publikacja dostępna jest online: medicalms.pl