Prezentacja raportu "Przewlekła obturacyjna choroba płuc - analiza kosztów ekonomicznych i społecznych"

Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego zaprasza na debatę ekspercką pt. "Kierunki racjonalizacji opieki nad pacjentami z POChP z perspektywy ekonomiczno-społecznej", która odbędzie się 14 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 w siedzibie uczelni w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43, aula 38.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie prezentacja wyników badań opisanych w raporcie pt. „Przewlekła obturacyjna choroba płuc -  analiza kosztów ekonomicznych i społecznych”. Przesłanką do podjęcia badań w tym zakresie jest potrzeba wdrożenia rozwiązań zapewniających optymalizację opieki nad pacjentami oraz dostęp do najbardziej efektywnych medycznie i ekonomicznie terapii, które pozwolą na jednoczesne niwelowanie społecznych konsekwencji tej jednostki chorobowej.

Celem debaty jest dyskusja nad zaproponowanymi przez ekspertów Uczelni Łazarskiego propozycjami kompleksowych zmian organizacyjnych, które zostały zaprojektowane jako świadczenia opieki zdrowotnej możliwe do implementacji w ramach obecnie funkcjonującego systemu ochrony zdrowia.
 
W debacie wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Agencji Oceny Technologii Medycznych, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, prof. Paweł Śliwiński - prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, prof. Andrzej Fal kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, przedstawiciele środowiska klinicznego oraz organizacji pacjenckich.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum