Poznań: konferencja dotycząca profilaktyki chorób zakaźnych

Poznań, 10.10.2019

10 października w Poznaniu odbędzie się konferencja dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i pracodawców na temat profilaktyki chorób zakaźnych. Wydarzenie organizowane w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego "Zdrowie Człowiek Profilaktyka".

Rola jednostek samorządu terytorialnego i pracodawców w profilaktyce chorób zakaźnych oraz priorytety zdrowotne dla województwa wielkopolskiego - to dwa tematy przewodnie spotkania, które odbędzie się 10 października br. w Pałacu Górków (siedzibie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu) w Poznaniu.

Celem wydarzenia będzie debata nad możliwymi rozwiązaniami i działaniami w regionie, mogącymi ulepszyć dostęp do skutecznej profilaktyki chorób zakaźnych i poprawić sytuację zdrowotną mieszkańców oraz pracowników województwa wielkopolskiego, w tym personelu medycznego jako grupy zawodowej szczególnie narażonej na bezpośredni i stały kontakt z chorobami zakaźnymi stanowiącymi bezpośrednie zagrożenie ich życia i zdrowia.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Aby Żyć, zajmująca się działalnością na rzecz zdrowia. Wydarzenie zorganizowano jest pod patronatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu oraz Polskim Stowarzyszeniem Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Początek wydarzenia o godzinie 10:00. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl lub pod numerem tel.: tel. 731 000 658.

Istnieje również możliwość zarejestrowania się na konferencję za pośrednictwem strony www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.