Panel dyskusyjny "Ochrona zdrowia w województwie opolskim"

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do samorządów medycznych i powiatowych, dyrektorów szpitali, konsultantów medycznych, konwentu starostów, przedstawicieli uczelni medycznych oraz towarzystw medycznych.

Celem spotkania jest przedstawienie sytuacji w ochronie zdrowia w kontekście zapisów strategii ochrony zdrowia dla województwa opolskiego oraz strategii rozwoju województwa na lata 2000-2015, a także wypracowanie wniosków do wiosennej konferencji organizowanej wraz z Rynkiem Zdrowia – „Ogólnopolskie problemy w systemie opieki zdrowotnej z opolskiej perspektywy”.

W trakcie konferencji zostanie podpisany list intencyjny „Partnerstwo dla transplantacji w województwie opolskim” – jego sygnatariuszami są: Województwo Opolskie, Wojewoda Opolski, Biskup Diecezji Opolskiej, rektorzy Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Konwent Starostów Powiatów Województwa Opolskiego, Opolski Kurator Oświaty, Okręgowa Izba Lekarska w Opolu, Opolski Oddział Wojewódzki NFZ, Prezydent Opola, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Transplantologii Klinicznej, Stowarzyszenie Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej oraz Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji Poltransplant.

Sygnatariusze postanowili połączyć swoje wysiłki dla realizacji szerokiego programu działań pod nazwą „Partnerstwo dla transplantacji w województwie opolskim”. Jego celem jest rozwinięcie programu przeszczepiania nerek od dawców rodzinnych w regionie oraz zwiększenie liczby dokonywanych przeszczepień narządów pobieranych od osób zmarłych w woj. opolskim.

Konferencja w dniu 29 września  2010 r. rozpocznie się o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego na Ostrówku, a podpisanie listu intencyjnego przewidziane jest na godzinę 14.00

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Departament Zdrowia i Polityki Społecznej, tel. 77/448 21 80, www.opolskie.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum