Międzynarodowe Warsztaty Kardiologii Interwncyjnej NFIC 2017

Kraków, 06.12.2017 - 08.12.2017

Konferencja i warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC) w Krakowie gromadzą każdego roku ponad 1000 najwybitniejszych kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i specjalistów z całego świata. Tegoroczna edycja obędzie się w dniach 6-8 grudnia.

W tym roku eksperckie grono podczas NFIC zasili aż 21 krajowych i 33 międzynarodowych autorytetów, między innymi z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Szwajcarii.

- Przez osiemnaście lat NFIC zapracował na miano jednego z najważniejszych wydarzeń z zakresu kompleksowego leczenia pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Markę warsztatów potwierdza coraz liczniejsze grono specjalistów, dla których New Frontiers in Interventional Cardiology to doskonała okazja do stworzenia międzynarodowej platformy wymiany doświadczeń - mówi prof. Dariusz Dudek, dyrektor NFIC.

Wśród poruszanych tematów znajdą się panele poświęcone innowacyjnej metodzie przezskórnego leczenia wad zastawkowych TAVI i Mitraclip, poprawie wyników pacjentów o wysokich czynnikach ryzyka zatrzymania akcji serca, wstrząsowi kardiogennemu czy leczeniu złożonej choroby wieńcowej przy ostrym zawale mięśnia sercowego.

Warsztaty są także doskonałym podsumowaniem roku w światowej kardiologii i kardiochirurgii, a także zmian systemowych oraz zapowiedzią nowości oraz przełomowych wydarzeń w kolejnym roku, innowacyjnych technologii i kompleksowego, interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną zabiegi z transmisją na żywo z polskich i zagranicznych sal zabiegowych i hybrydowych, ale przede wszystkim nowości i osiągnięcia technologiczne w kardiologii i całej medycynie

Zaplanowano także dwie niezwykle aktualne i ważne sesje z udziałem przedstawicieli ministerstw, ekspertów ds. zarządzania w ochronie zdrowia, prawników, lekarzy i dziennikarzy w ramach bloku tematycznego „Polska wobec systemowych wyzwań w medycynie w skali krajowej i europejskiej”:

• Kardiologia interwencyjna wobec systemowych wyzwań w Polsce - bilans i podsumowanie 2017 roku

• E-health wobec systemowych wyzwań w Polsce i nowych regulacji w Unii Europejskiej. Czy nadszedł czas na pełne wdrożenie cyfryzacji szpitali w Polsce?

NFIC to również wydarzenie adresowane do pacjentów po zawale serca i seniorów. Pierwszego dnia wydarzenia odbędą się edukacyjne i motywacyjne wykłady dla pacjentów kardiologicznych i seniorów połączone z bezpłatnymi badaniami.

W tym roku, z racji specjalnej edycji wydarzenia pod nazwą - Mikołajkowy Dzień Zdrowia Seniora z Klubami Pacjenta oraz sesjami “Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” oraz “Sport nie tylko z sercem, ale i z głową” organizatorzy spodziewają się nawet 1000 seniorów i pacjentów kardiologicznych.

Warsztaty New Frontiers in Interventional Cardiology odbędą się w uniwersyteckim Auditorium Maximum oraz Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Szczegóły i rejestracja: nfic.pl