Medical Media Solutions: publikacja "Pokonać Raka"

Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z kolejną edycją kampanii "Pokonać Raka". Projekt ukaże się 15 października wraz z dziennikiem Rzeczpospolita. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat roli profilaktyki oraz właściwego leczenia w walce z nowotworami.

Medical Media Solutions: publikacja "Pokonać Raka"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Publikację otwiera wypowiedź dr. Janusza Medera, prezesa Polskiej Unii Onkologii, który prezentuje skalę problemu oraz zachęca do wypracowania i właściwego sfinansowania strategii prewencji i profilaktyki nowotworowej. O wyzwaniach polskiej onkologii widzianej oczami pacjentów mówi Szymon Chrostowski, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Twarzą kampanii została Ania Szubert, która przez media nazywana jest „najradośniejszą pacjentką onkologii w Polsce”. W bardzo szczerym wywiadzie opowiada, jak istotne jest wsparcie bliskich w chorobie i jak nowotwór może przewartościować myślenie o świecie.
 
Projekt ukazał się z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. O skali problemu, właściwej diagnostyce i o tym, jak walczyć o życie można przeczytać w wywiadzie z Elżbietą Kozik, prezes organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny. O kampanii Avon kontra Rak Piersi oraz o tym, dlaczego działalność społeczna wpisana jest w DNA firmy rozmawiamy z Barbarą Goździkowską, dyrektor Generalną Avon Polska.
 
Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest profilaktyka i lęk przed badaniami. Przełamanie wewnętrznych barier przed diagnozą kosztuje Polaków wiele wysiłku, mimo że wynik badania niczego nie zmienia - nie czyni nas ani zdrowszymi, ani bardziej chorymi. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym prezentujemy dane z raportu „Miej serce do zdrowia” oraz informujemy o roli profilaktyki zdrowotnej i finansowej w walce z chorobą.
 
Godnym polecenia jest również edukacyjny materiał na temat żywienia w chorobie nowotworowej. Dr Maciej Pysz z Beskidzkiego Centrum Onkologii porusza istotny temat bólu w chorobie nowotworowej. 
 
Dla czytelników portalu Rynek Zdrowia przedstawiamy wersję online kampanii:
http://tnij.org/pokonacraka

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze