×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Medical Media Solutions: kampania "Życie z cukrzycą"

Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z kolejną edycją kampanii "Życie z cukrzycą". Projekt ukaże się 13 listopada wraz z dziennikiem Rzeczpospolita. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat roli profilaktyki oraz właściwego leczenia cukrzycy.

Medical Media Solutions: kampania "Życie z cukrzycą"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Publikację otwiera wypowiedź prof. Macieja Małeckiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który prezentuje skalę problemu oraz mówi o dostępie polskich pacjentów do nowoczesnych terapii. Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii Europejskiej, który wciąż nie refunduje nowoczesnych leków inkretynowych.

Prof. Leszek Czupryniak, prezes PTD w latach 2011-2015, podkreśla, jak ważna jest rola insulinoterapii w leczeniu chorych na cukrzycę oraz dlaczego Polska odbiega od standardów europejskich, gdzie analogi szybkodziałające i długodziałające insuliny są znacznie częściej stosowane niż w naszym kraju. Analogi te są dużo bardziej zbliżone do profilu działania insuliny zdrowego człowieka, co zapewnia lepsze kontrolowanie cukrzycy.

Projekt ukazał się z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Zaproszeni eksperci, od lat aktywnie działający dla poprawy opieki diabetologicznej w Polsce, wskazują jakie problemy dotykają chorych na cukrzycę i co ich zdaniem należałoby zmienić aby poprawić obecną sytuację. Wśród wypowiadających się ekspertów jest m.in. Andrzej Bauman, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, który podkreśla, że nieleczona lub źle leczona cukrzyca grozi ciężkimi powikłaniami.

Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest kwestia zdrowej diety w prewencji cukrzycy typu 2. W tym obszarze wypowiada się m.in. dr Petra Wilson, Dyrektor Generalna Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej. Interesujący jest również wywiad z prof. Grzegorzem Dzidą, lubelskim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie diabetologii, na temat stanu przedcukrzycowego i właściwej insulinoterapii.

Godnym polecenia jest także edukacyjny materiał dotyczący samokontroli glikemii. Właściwe leczenie cukrzycy nie jest możliwe bez stałego monitorowania glikemii, dlatego tak ważna jest codzienna samokontrola, która jest poddawana odpowiedniej analizie.

Wersja online kampanii: http://tnij.at/zyciezcukrzyca

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze