Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w dniach 22-24 września

XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbędzie się w dniach 22-24 września 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku wydarzenie zaplanowano pod hasłem „Sercu na Ratunek".

Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w dniach 22-24 września
22 września rozpoczyna się Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach Fot. mat. prasowe

 

22 września rozpoczyna się Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W dniach 22-24 września 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zaplanowano XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W tym roku wydarzenie będzie odbywało się pod hasłem „Sercu na Ratunek", a myślą przewodnią są niezaspokojone potrzeby zdrowotne w kardiologii.

- Pandemia koronawirusa pogłębiła „dług kardiologiczny”, pacjenci z zawałem serca znacznie dłużej niż przed pandemią zwlekają z wezwaniem fachowej pomocy medycznej, a liczba pacjentów m.in. z niewydolnością serca, wymagających hospitalizacji drastycznie wzrosła. Dostęp do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej był ograniczony, czas oczekiwania na planowe zabiegi i wszystkie świadczenia zdrowotne wydłużył się. Nadal wielu chorych czeka na rehabilitację kardiologiczną. Obecnie stoimy przed ogromnym wyzwaniem, aby tym wszystkim osobom pomóc na czas, dlatego tegoroczny Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego będzie odbywać się pod hasłem „Sercu na ratunek” - wyjaśniają organizatorzy. 

I dodają: W związku z trudną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy i rosnącymi potrzebami polskiej kardiologii motto Kongresu brzmi „Niezaspokojone potrzeby zdrowotne w kardiologii”. Z jednej strony jest to skutek wzrostu liczby zachorowań, a z drugiej pojawiających się innowacji nie tylko w leczeniu, ale również w diagnostyce.

Program kongresu jest dostępny na stronie kongres2022.ptkardio.pl

Konferencja prasowa inaugurująca kongres i sesja specjalna

22 września o godz. 14. rozpocznie się konferencja prasowa inaugurująca XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W spotkaniu udział wezmą:

  • prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego,
  • prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil, Prezes-Elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego,
  • prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, Past-Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
  • prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski, rzecznik ZG Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
  • prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko, Przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
    prof. Oskar Kowalski, Współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXVI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W programie kongresu jest również m.in. sesja specjalna Prezesa PTK, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Kardiologii i Przewodniczącego Komitetu Naukowego Kongresów PTK w godz. 19:30-20:30 pt. Bariery organizacyjno-ekonomiczne dla rozwoju kardiologii w Polsce.

W sesji udział wezmą:

  • prof. Przemysław Mitkowski (Poznań), 
  • prof. Jacek Legutko (Kraków), 
  • prof. Tomasz Hryniewiecki (Warszawa)

Zaplanowano również panel dyskusyjny z udziałem: Macieja Miłkowskiego, Podsekretarza Stanu w MZ, dr. Romana Topora-Mądrego, Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, dr. Radosława Sierpińskiego, Prezesa Agencji Badań Medycznych, senator Beaty Małeckiej-Libery, oraz Agnieszki Wołczenko, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum