Konferencja rozpoczynająca wdrożenie prototypu e-Recepta

W Lesznie oraz powiecie leszczyńskim nabierają tempa prace związane z przygotowaniem placówek medycznych oraz aptek do realizacji recept elektronicznych.

17 marca 2011 r., w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie (ul. Królowej Jadwigi 10, II piętro, aula - 201 D) odbędzie się oficjalna konferencja, mająca zapoczątkować działalność prototypu e-Recepta. Odpowiedzi na nurtujące pytania udzielać będą przedstawiciele Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia – rządowej instytucji wdrażającej prototyp.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele regionalnych instytucji związanych z opieką zdrowotną, przedstawiciele środowiska lekarskiego oraz farmaceuci.

System e-Recepta jest jednym z pierwszych projektów budowy nowoczesnego systemu informacyjnego w ochronie zdrowia. Wprowadzenie recept elektronicznych to przełomowy krok w informatyzacji całego sektora polskiej opieki zdrowotnej.

W ramach konferencji zaprezentowane zostanie oficjalnie Konto Internetowe e-Recepta, służące pacjentom do gromadzenia informacji o stosowanej farmakoterapii.

Szczegóły: www.e-recepta.gov.pl
Rejestracja: www.e-recepta.gov.pl/web/sim

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum