Konferencja online: "Dobre praktyki w okresie pandemii COVID-19 w szpitalach członkowskich OSSP"

10 grudnia 2020 r. odbędzie się zdalna konferencja "Dobre praktyki w okresie pandemii COVID-19 w szpitalach członkowskich OSSP - pół roku później".

Konferencja online: "Dobre praktyki w okresie pandemii COVID-19 w szpitalach członkowskich OSSP"
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Pandemia COVID-19 jaka dotknęła świat, przysporzyła Członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych dużo problemów finansowych, organizacyjnych, medycznych oraz prawnych. Postanowiliśmy więc w jednym miejscu zgromadzić uwagi i zalecenia dobrych praktyk w kilku dziedzinach. Materiał ten traktujemy jako wkład w ogólną dyskusję na temat, jak po doświadczeniach pierwszej połowy 2020 roku należałoby zmienić wewnętrzną organizację szpitali oraz ich kontakty zewnętrzne - informują organizatorzy.

- Zwracamy uwagę nie tylko na bezpieczeństwo pacjentów, ale i personelu medycznego. Posiłkujemy się też doświadczeniami prywatnych szpitali w Europie, ponieważ jesteśmy (jako OSSP) od wielu lat członkiem Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych - pisze dr Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych w przedmowie do publikacji „Dobre praktyki w okresie pandemii COVID-19 w szpitalach członkowskich OSSP i EUHP w okresie epidemii i po niej”.

- Po pięciu miesiącach od opublikowania „Dobrych praktyk…” spotykamy się, żeby omówić wnioski, które wyciągnęliśmy z doświadczenia pierwszej fali pandemii COVID-19, jak funkcjonujemy w trakcie drugiej fali i zastanowimy się, w jaki sposób powinniśmy zreorganizować nasze szpitale i inne jednostki opieki zdrowotnej, aby jak najlepiej zabezpieczyć się przed skutkami pandemii, a w przyszłości zapewnić pacjentom jak najlepszą pomoc w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego - czytamy na stronie Konferencji.

Organizatorzy: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych i KOMA NORD.

Szczegóły i dostęp do transmisji: https://ossp.conf.medvc.eu/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum