Konferencja "Zespół Downa. W kierunku zmian".

To międzynarodowa konferencja, która skupi specjalistów z Polski i Stanów Zjednoczonych w celu wymiany doświadczeń skutecznych metod edukacji i integracji, by poprawić sytuację osób z zespołem Downa w Polsce.

Jak to możliwe, że w Stanach Zjednoczonych młodzież z zespołem Downa może się uczyć w integracyjnych, a nawet w tradycyjnych placówkach oświatowo-wychowawczych? Jak to się dzieje, że nierzadko udaje się im dostać na studia, a nawet znaleźć pracę? Od czego zależy, czy dziecko z zespołem Downa będzie potrafiło czytać i liczyć już w wieku 5 lat? I wreszcie: czy warto, by dzieci z zespołem Downa uczyły się i bawiły razem ze swoimi pełnosprawnymi rówieśnikami?

Na te pytania chce odpowiedzieć Stowarzyszenie GRAAL – organizator konferencji „Zespół Downa. W kierunku zmiana” w dniach 28-29 września w Krakowie.

Na konferencji będzie obecny i zabierze głos Don Rettberg z zespołem Downa, któremu udało się skończyć szkołę i znaleźć pełnoetatową pracę w państwowej firmie w stanie Texas.

Konferencja „Zespół Downa. W kierunku zmian” to m.in. prezentacja wyników badań dotyczących praktyk wczesnego wspomagania osób z zespołem Downa, a także warsztaty i prelekcje ekspertów z Stanów Zjednoczonych, którzy przybliżą uczestnikom konferencji swoje metody pracy, które cechują się wysoką skutecznością. Będzie również o aspektach medycznych zespołu Downa.

W konferencji weźmie udział blisko 200 osób, a wśród nich: lekarze (w tym pediatrzy), przedstawiciele instytucji publicznych i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci z zespołem Downa, pedagodzy specjalni, psychologowie, naukowcy oraz studenci zajmujący się wychowaniem i terapią dzieci z zespołem Downa, rodzice i opiekunowie prawni dzieci z zespołem Downa.

Organizator: GRAAL Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci, tel.: 12/ 421 01 63, e-mail: biuro@graal.org.pl
Szczegóły: www.graal.org.pl/konferencja2010

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum