Konferencja "Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka"

3 czerwca 2019 r. odbędzie się w Toruniu Konferencja "Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka", skierowana do pracodawców z województwa kujawsko-pomorskiego. Tematem będzie profilaktyka chorób zakaźnych w miejscu pracy. Konferencja poprzedza planowane ogłoszenie przez Urząd Marszałkowski konkursu na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektów dotyczących eliminowania czynników ryzyka w miejscu pracy.

Konferencja "Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka"

Tematem przewodnim konferencji organizowanej w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego "Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka" będzie debata środowiska odpowiedzialnego za profilaktykę i działania prozdrowotne z celu wypracowania standardów zapobiegających chorobom zakaźnym w miejscu pracy oraz rosnącym kosztom absencji pracowniczych.

O priorytetach w profilaktyce chorób zakaźnych, w tym o zagrożeniach towarzyszących oraz metodach ochronnych opowie dr Małgorzata Bednarek z Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM w Łodzi. Z kolei o korzyściach i aspektach prawnych szczepienia pracowników na przykładzie personelu medycznego wypowie się Paulina Kumkowska z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Podczas spotkania zostaną przedstawione przykłady dobrych praktyk, liczne korzyści płynące z wdrożeń programów zdrowotnych oraz sposoby na pozyskanie finansowania ze środków unijnych przez pracodawców z województwa kujawsko-pomorskiego w związku z planowanym ogłoszeniem przez Urząd Marszałkowski konkursu na dofinansowanie projektów dotyczących eliminowania czynników ryzyka w miejscu pracy. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizator: Fundacja Aby Żyć przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają przedstawicieli pracodawców: zarządy, właścicieli, osoby zarządzające zasobami ludzkimi i osoby mające wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej w firmach, przedsiębiorstwach, placówkach publicznych, jednostkach samorządu terytorialnego, a także przedstawicieli personelu medycznego.

Spotkanie odbędzie się 3 czerwca br. o godzinie 10.00 w patio Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy ul. Plac Teatralny 2 w Toruniu.

Link do zaproszenia: www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum