Konferencja "UMB na ścieżce innowacyjnego rozwoju"

12 czerwca 2014 r. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na konferencję "UMB na ścieżce innowacyjnego rozwoju" podsumowującą projekt realizowany w ramach krajowego programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".

- To szczególne wydarzenie w historii Uniwersytetu. Po raz pierwszy prezentujemy i wyróżniamy osiągnięcia naukowców w zakresie innowacji, przedsiębiorczości akademickiej i komercjalizacji wyników prac naukowych - informują organizatorzy.

Do udziału w konferencji zaproszono środowiska akademickie: naukowców, doktorantów i studentów, a także przedstawicieli firm branży medycznej, przedsiębiorców współpracujących z państwowymi jednostkami naukowymi, jak również tych którzy taką współpracą są zainteresowani.

Podczas konferencji m.in. podsumowane zostaną efekty realizacji projektu, którego głównym celem było zbliżenie świata nauki i gospodarki, pobudzenie przedsiębiorczości akademickiej oraz stworzenie na uczelni podstaw administracyjnych do komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych.

Ponadto zaplanowano: rozstrzygnięcie konkursu „Innowator UMB” wraz z wręczeniem nagród laureatom; prezentację innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez naukowców UMB; wystąpienia: prof. Krzysztofa Kurzydłowskiego - dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, prof. Mirosława Millera z Międzynarodowego Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur PAN oraz dr. Andrzeja Małkowskiego z Biura ds. Ochrony Własności Intelektualnej i Transferu Technologii UMB.

Miejsce: Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
ul. Jana Kilińskiego 1
15-089 Białystok

Wstęp wolny, po uprzedniej rejestracji.

Szczegóły i rejestracja: www.spin.umb.edu.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum