Konferencja Stomatologia 2011

Celem tegorocznej konferencji jest omówienie zagadnień z zakresu epidemiologii, diagnostyki oraz organizacji leczenia i opieki stomatologicznej.

Konferencja Stomatologia 2011
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Konferencję otworzą: Anna Lella - wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodnicząca KS NRL oraz Maciej Hamankiewicz - prezes NRL,. Następnie prof. Maria Wierzbicka - koordynator programu Monitoring Zdrowia Jamy Ustnej - rozpocznie konferencję wykładem na temat stanu zdrowia jamy ustnej osób dorosłych w Polsce.

Wybrane zagadnienia z badań epidemiologicznych, perio i perio-kardio 2011 omówi prof. Renata Górska, konsultant krajowy w dziedzinie periodontologii. Na powiązanie stomatologii z kwestiami kardiologicznymi spojrzy prof. Grzegorz Opolski, konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii, natomiast powiązanie internisty i dentysty przedstawi prof.  Edward Franek, z CSK MSWiA w Warszawie.

Na stan przyzębia dorosłych Polaków w odniesieniu do amerykańskich badań epidemiologicznych wskaże prof. Tomasz Konopka z Akademii Medycznej we Wrocławiu. Będzie również mowa o tym, kiedy należy rozpoczynać badania przesiewowe w kierunku chorób przyzębia w Polsce (doc. Tomasz Zdrojewski, GUMed) oraz o zachowywaniu czujności onkologicznej w gabinecie stomatologicznym (doc. Iwona Niedzielska ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego).

Doc. Franciszek Szatko z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przedstawi kwestie barier osiągalności opieki stomatologicznej.

Konferencja zakończy się debatą z udziałem prelegentów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Lekarze i lekarze dentyści otrzymają punkty edukacyjne.

Program na stronie: www.stomatologia.nil.org.pl
Zgłoszenia udziału przyjmowane są pod adresem e-mail: stomatologia@hipokrates.org; tel.: 22/ 559 13 09

Organizator: Komisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze