Konferencja "Śląska Jesień Elektrokardiologiczna"

W dniach 16-18 listopada 2016 roku odbędzie się w Katowicach Konferencja Śląska Jesień Elektrokardiologiczna. To tradycyjne spotkanie naukowe elektrokardiologów i kardiologów zainteresowanych elektroterapią.

Konferencja "Śląska Jesień Elektrokardiologiczna"

Tegoroczne tematy wiodące to nowe wyzwania w terapii resynchronizującej oraz powikłania elektroterapii ze szczególnym uwzględnieniem problemu usuwania elektrod wewnątrzsercowych oraz monitorowania echokardiograficznego degradacji serca w konsekwencji przewlekłej stymulacji prawej komory.

Konferencji jest otwarta dla adeptów kardiologii - lekarzy w trakcie specjalizacji. Stąd nowością są kursy i warsztaty obejmujące zagadnienia elektrokardiologiczne w echokardiografii i elektrokardiografii przydatne w czasie egzaminu specjalizacyjnego oraz w codziennej pracy.

Program dla pielęgniarek i techników elektroradiologii spotkał się w ubiegłym roku z dużym zainteresowaniem. Dlatego w tym roku został znacznie rozbudowany. Zawiera trzy dedykowane sesje, a także kurs programowania urządzeń wszczepialnych oraz warsztaty resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

- Dla wszystkich - kardiologów, adeptów kardiologii, pielęgniarek i elektrokardiologów - rozbudowaliśmy program o aktualne wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Bieżący i ubiegły rok obfitowały w nowe opracowania ściśle związane z naszą codzienna praktyką. Wytyczne prezentowane będą jako autorskie prezentacje wybitnych polskiej kardiologii. - informują organizatorzy.

Szczegóły na stronie: ekardio.slask.pl

Miejsce: Hotel Novotel w Katowicach.

Organizator: zespół Kliniki i Oddziału Elektrokardiologii, Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach-Ochojcu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum