Konferencja Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W dniach 14-15 czerwca 2019 roku w Warszawie odbędzie się Konferencja Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Konferencja Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Niewydolność serca to schorzenie, które dotyka wielu pacjentów. To również dynamicznie rozwijająca się dziedzina kardiologii. Z każdym rokiem pojawiają się nowe możliwości diagnostyki i leczenia. Eksperci coraz częściej mówią o konieczności opieki kompleksowej nad pacjentami z niewydolnością serca.

Niewydolność serca to również duży problem społeczny, z którego istnienia nie wszyscy zdajemy sobie sprawę. Szacuje się, że w Polsce liczba chorych na niewydolność serca może sięgać miliona osób. Choroba ta prowadzi do postępującego uszkodzenia serca, coraz częstszych hospitalizacji.

Rocznie z wskutek niewydolności serca umiera około 60 tys. Polaków, czyli ponad 160 osób dziennie. A przecież niewydolność serca umiemy skutecznie diagnozować i leczyć, a dzięki temu znacznie spowolnić jej przebieg. To kwestia objęcia opieką chorych zagrożonych lub już cierpiących na niewydolność serca właściwą, wielokierunkową opieką.

O tym jak kompleksowo i skutecznie leczyć pacjentów z niewydolnością serca będą dyskutować eksperci, podczas Konferencji Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2019 roku w Warszawie. Spotkanie dedykowane jest lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, psychologom oraz studentom zainteresowanym niewydolnością serca. Spotkanie będzie również okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.

Więcej informacji o Konferencji i rejestracja:
konferencja.niewydolnosc-serca.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum