Konferencja Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W dniach 15-16 czerwca w Krakowie odbędzie się Konferencja Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Podczas konferencji największe autorytety medyczne w kraju oraz goście z zagranicy będą dyskutować i wymieniać doświadczenia na temat sposobów redukowania zagrożeń oraz możliwości ograniczania medycznych i społecznych skutków występowania niewydolności serca.

Niewydolność serca jest jednym z głównych problemów współczesnej kardiologii. Cierpi na nią już prawie milion Polaków i niemal 15 milionów Europejczyków.

Jednym z kluczowych punktów programu dwudniowej Konferencji będzie dyskusja okrągłego stołu, zatytułowana „Przyszłość opieki nad pacjentami z niewydolnością serca w Polsce”.

Uczestnicy debaty z udziałem m.in. przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia będą rozmawiać o chorobie i możliwościach jej leczenia  - także w kontekście wdrażanego właśnie systemu Koordynowanej Opieki nad Pacjentami z Niewydolnością Serca (KONS) - rządowego programu na rzecz skutecznego zapobiegania, leczenia i kompleksowej opieki nad pacjentami z niewydolnością serca, opracowanego we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym.

Miejsce konferencji: Hotel Park Inn by Radisson Krakow w Krakowie, ul. Monte Cassino 2.

Szczegółowy program konferencji na stronie: www.niewydolnosc-serca.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum