Konferencja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego: szkolenie dla farmaceutów

10 maja 2019 r., w trakcie XI Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego w Wiśle, organizatorzy zaplanowali Dzień Farmaceuty.

Polskie środowisko alergologiczne dostrzega jak ważną rolę odgrywa personel apteki we właściwym procesie terapeutycznym. Farmaceuci są często na pierwszej linii walki z alergiami - jak wykazują aktualne badania to często właśnie do nich jako pierwsi trafiają chorzy cierpiący z powodu cieknącego nosa, podejrzanej wysypki czy cyklicznych duszności.

Od umiejętności i wiedzy farmaceuty zależy czy osoba z podejrzeniem choroby alergicznej, otrzyma odpowiednią informację o dalszym postępowaniu ze swoją chorobą. Farmaceuci są chętni, by pogłębiać i konfrontować swoją wiedzę z opiniami oraz doświadczeniami lekarzy specjalistów.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne otwiera się na te głosy i organizuje jednodniowe szkolenie dedykowane farmaceutom obejmujące zagadnienia przydatne w codziennym kontakcie z pacjentem z chorobą alergiczną. Głównym celem tego szkolenia jest pomoc w rozeznaniu, gdzie przebiega granica kompetencji w łańcuchu lekarz-pacjent-farmaceuta oraz jak poprawić efektywność tej współpracy dla dobra chorych.

Przedstawione zostaną m.in. podstawy różnicowania i charakterystyka najczęstszych chorób alergicznych oraz kontrowersje dotyczące odpowiedniego dawkowania leków przeciwalergicznych. Prezentacje i warsztaty przygotują najwybitniejsi polscy alergolodzy, a jednocześnie praktycy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym.

Miejsce: Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Szczegóły i rejestracja: konferencja2019.szkoleniapta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum