Konferencja "Pacjent post-COVID-owy. Co zostaje, a co się zmienia?”

W dniach 6-7 września 2021 roku odbędzie się w Warszawie ogólnopolska konferencja pt.: "Pacjent post-COVID-owy. Co zostaje, a co się zmienia?". Głównym tematem będą propozycje zmian w opiece nad pacjentem z zespołem pocovidowym.

Organizatorem spotkania jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka” – wsparcie konferencji naukowych.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęli: konsultant krajowy ds. reumatologii, konsultant krajowy ds. geriatrii, konsultant krajowy ds. immunologii klinicznej oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.

Na konferencji zostaną omówione najnowsze rozwiązania związane z opieką nad pacjentem po przebytej chorobie SARS-CoV-2, poparte doświadczeniem wybitnych specjalistów w obszarze diagnostyki i leczenia chorych z COVID-19, z różnych dziedzin medycyny i nauk pokrewnych.

Eksperci przedstawią aktualne rekomendacje w zakresie terapii lekowych i nie lekowych dedykowane chorym z COVID-19 oraz polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne i organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi.

Wiodącym tematem konferencji będzie dyskusja prowadzona przez ekspertów, dotycząca opieki nad pacjentem po przebytej chorobie, cierpiącym na „zespół po-COVID-owy” oraz propozycje zmian w tym zakresie.

Mając na uwadze zmieniającą się sytuację epidemiczną, konferencja będzie miała charakter hybrydowy.

Wybrane tematy:
• Co wiemy o Sars–COV-2 z punktu widzenia wirusologa
• Patogenetyczne uzasadnienie postępowania na poszczególnych etapach zakażenia SARS-CoV-2
• Czy system opieki nad pacjentami z chorobami zakaźnymi wymaga zmiany w związku z pandemią COVID-19?
• Zespoły post-COVID i LONG COVID - spojrzenie internisty i kardiologa
• Wpływ pandemii COVID-19 na dostępność do świadczeń
• Opieka medyczna nad pacjentem geriatrycznym po przebytej chorobie COVID-19
• Zespół po-covidowy u dzieci

Miejsce: Sala konferencyjna Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie.
Dwudniowy cykl wykładów będzie również transmitowany online.

Termin: 6-7 września 2021 r.

Rejestracja i programem konferencji dostępne na stronie: https://postcovid.medius.com.pl/

Udział w konferencji jest nieodpłatny, po rejestracji na stronie. Uczestnicy konferencji otrzymają drogą mailową certyfikat oraz punkty edukacyjne.

Organizatorzy zapraszają wszystkich specjalistów w dziedzinie medycyny i nauk pokrewnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum