Konferencja "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro"

Budowa systemu opieki długoterminowej, zapewniającego godną starość osobom niesamodzielnym oraz wsparcie opiekującym się nimi rodzinom, jest jednym z najważniejszych zadań, które stoją przed rządem i samorządami lokalnymi w obliczu szybko starzejącego się polskiego społeczeństwa. Jak mu sprostać?

Konferencja "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro"

Na to i wiele innych pytań będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro” organizowanej przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym”. Konferencja odbędzie się ona w dniach 26-27 listopada 2019 w hotelu Novotel Warszawa Centrum w Warszawie i ma zapoczątkować publiczną debatę nad stanem i przyszłością opieki długoterminowej w Polsce.

- Chcemy, aby była to debata oparta na rekomendacjach kierunków zmian zawartych w raporcie przygotowywanym na zlecenie naszej Koalicji przez zespół ekspertów pod kierunkiem prof. Piotra Błędowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - podkreśla dr Elżbieta Szwałkiewicz, prezes zarządu Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”.

- Mamy nadzieję, że konferencja przybliży nas do odpowiedzi na szereg ważnych pytań, w tym między innymi: Czy wiemy, kogo dotyczy opieka długoterminowa? Jak powinny rozkładać się obowiązki organizacji i finansowania opieki długoterminowej między rządem a samorządem? Jak zorganizować opiekę domową po powrocie osoby niesamodzielnej ze szpitala? Jak dopasować normy zatrudnienia w opiece długoterminowej do realnych możliwości państwa i społeczeństwa? - wymienia dr Elżbieta Szwałkiewicz.

Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” od początku swojego istnienia, tj. od 2014 roku, działa na rzecz zainicjowania systemowych zmian w opiece nad osobami niesamodzielnymi oraz rozwoju i profesjonalizacji środowiskowego wsparcia.

- Jesteśmy zdania, że dla ogólnie pojmowanego bezpieczeństwa osób niesamodzielnych i jakości ich życia niezwykle ważne jest, żeby świadczone im usługi pomocowe i opiekuńcze były standaryzowane, koordynowane, nadzorowane i poparte stabilnymi źródłami finansowania. Zależy nam również na tym, aby polskie społeczeństwo przygotować na zapowiadane zmiany demograficzne i uświadomić skalę tych zmian - tłumaczą przedstawiciele Koalicji.

Udział w konferencji jest nieodpłatny. Warunkiem udziału jest dokonanie rejestracji. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a udział nieodpłatny, Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń.

Szczegóły i rejestracja:
www.niesamodzielnym.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum