Konferencja Naukowa "Kardiologia Prewencyjna 2015 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy"

W dniach 20-21 listopada 2015 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się Konferencja Naukowa „Kardiologia Prewencyjna 2015 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy". Będzie to już ósma edycja, cieszącej się coraz większym zainteresowaniem, konferencji.

Konferencja Naukowa "Kardiologia Prewencyjna 2015 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas tegorocznej Konferencji "Kardiologia Prewencyjna" poruszone zostaną zagadnienia związane z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie kardiologii prewencyjnej. Zostaną także zaprezentowane wyniki dużych polskich projektów badawczych. Dużo czasu poświęcimy praktycznym wskazówkom postępowania, zarówno w zakresie diagnostyki, jak i leczenia chorób układu krążenia - informują organizatorzy.

Wysoki poziom konferencji zapewni udział najwybitniejszych ekspertów i najlepszych wykładowców z kraju i zagranicy. Konferencję zaszczycą swoją obecnością między innymi: prezydent European Atherosclerosis Society, prof. Alberico Catapano oraz prezydent-elekt European Association for Cardiovascular Prevention and Rehabilitation prof. Diederick Grobbee.

Konferencja "Kardiologia Prewencyjna" to spotkanie multidyscyplinarne, skierowane nie tylko do kardiologów oraz kardiochirurgów, ale także lekarzy rodzinnych, internistów i diabetologów. Ponieważ w zakresie kardiologii prewencyjnej mieści się zarówno choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, dyslipidemia, nadciśnienie tętnicze i inne czynniki ryzyka, a także profilaktyka nagłego zgonu i epidemiologia, z pewnością nie zabraknie okazji do ciekawych, interdyscyplinarnych dyskusji.

Organizatorzy: Zakład Epidemiologii i Badań Populacyjnych, Instytut Zdrowia Publicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum; I Klinika Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum; Firma Iwentarium.
Miejsce: Centrum Kongresowe ICE w Krakowie
Szczegóły: www.kardiologiaprewencyjna.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze