Konferencja "Leczenie onkologiczne - czy pacjent jest najważniejszy?"

Instytut Nauk Medycznych Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza na konferencję naukową pt. "Leczenie onkologiczne - czy pacjent jest najważniejszy?", organizowaną w dniu 25 kwietnia 2014 r. w Warszawie (Pałac Lubomirskich, Plac Żelaznej Bramy 10) w godz. 10.00-15.30.

Inspiracją do organizacji tego wydarzenia jest przypadający na dzień 18 kwietnia Europejski Dzień Praw Pacjenta. Konferencja jest skierowana zarówno do osób wykonujących zawody medyczne (lekarzy i pielęgniarek), kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi, a także do pacjentów, szczególnie chorych na choroby nowotworowe oraz całego społeczeństwa, które narażone jest na tą chorobę.

Zagadnienia, którym jest poświęcona konferencja zostały podzielone na trzy panele tematyczne, w których wystąpią uznani specjaliści, wybitni praktycy oraz osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi.

Przedstawione zostaną m.in.: kierunki poszukiwania nowych metod leczniczych, w tym leków onkologicznych; problematyka leczenia bólu; tematy związane z badaniami przesiewowymi i ich znaczeniem;  zagadnienia dotyczące praw pacjenta.

Pacjentom oraz ich bliskim, którzy borykają się z problemami natury prawnej, związanymi z prawem medycznym i prawami pacjenta - w dniu konferencji w godz. 10.00-15.00 postaramy się udzielić wsparcia poprzez dostęp do bezpłatnych porad prawnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 18 kwietnia 2014 r., tel. 22 814 37 78; e-mail: aleksandra.wojciechowska@uwmsc.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum