Konferencja "Jak promować zdrowy styl życia i zmieniać zdrowotne zachowania osób starszych?"

Konferencja jest zwieńczeniem europejskiego projektu CHANGE (Care of Health Advertising New Goals for Elderly People) współfinansowanego przez Komisję Europejską (z Programu Long Life Learning – Grundtvig).

Celem projektu oraz konferencji jest zwiększenie skuteczności pielęgniarek w zakresie motywowania osób starszych do podejmowania aktywności ruchowej i zmiany sposobu żywienia.

Konferencja ma charakter szkoleniowy. Organizowana jest pod patronatem Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM w Krakowie i skierowana przede wszystkim do pielęgniarek i nauczycieli pielęgniarstwa. Wykłady prowadzone przez specjalistów geriatrii, psychologii, żywienia i rehabilitacji będą dotyczyć:
• motywowania osób starszych do zmiany stylu życia
• zasad zdrowego żywienia osób starszych
• zalecanych form aktywności fizycznej dla osób starszych.

Obrady odbędą się w Instytucie Pielęgniarstwa i Położnictwa UJ CM w Krakowie, przy ulicy Kopernika 25 (sala nr 29), w godzinach od 14.00 do 18.00. Udział konferencji jest bezpłatny.

Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz bezpłatny egzemplarz podręcznika: „Jak promować zdrowy styl życia i zmieniać zdrowotne zachowania osób starszych” pod red. K. Szczerbińskiej i E. Wilczek-Rużyczki (2010).

Organizator: Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM w Krakowie przy współpracy Zdrowie i Zarządzanie Sp. z o.o.
adam.wesoly@ziz.com.pl, tel. 12/429 50 15.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum