Konferencja Chorób Rzadkich

14 września 2019 r. odbędzie się w Krakowie Konferencja Chorób Rzadkich. Wydarzenie jest adresowane do lekarzy i przedstawicieli innych zawodów medycznych, którzy organizują i sprawują opiekę nad pacjentami z chorobami rzadkimi w naszym kraju.

Konferencja Chorób Rzadkich
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mimo że z definicji każda z chorób rzadkich dotyka jedynie nieliczne osoby, to w sumie cierpi na nie setki tysięcy osób w naszym kraju, stanowiąc wyzwanie diagnostyczne, terapeutyczne, organizacyjnie i finansowe dla całego systemu ochrony zdrowia.

- Chcemy, żeby konferencja ta stała się spotkaniem cyklicznym, które stanowić będzie płaszczyznę wymiany praktycznych, istotnych klinicznie informacji - stąd dobór tematów wykładów zorientowanych na najważniejsze aspekty kliniczne i organizacyjne opieki nad pacjentami z chorobami rzadkimi - zaznacza prof. Maciej T. Małecki, kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

I dodaje: - Potrzeba organizacji konferencji jest wynikiem uczestnictwa Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w Europejskiej Sieci Referencyjnej Rzadkich Chorób Metabolicznych (MetabERN) oraz Europejskiej Sieci Referencyjnej Rzadkich Chorób Neurologicznych (ERN-RND).

Miejsce konferencji: Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Wydziału Lekarskiego CM UJ, ul. św. Łazarza 16 w Krakowie.

Organizator: Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy współudziale Collegium Medicum UJ.

Szczegółowy program i rejestracja: www.chorobyrzadkie-su.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum