Konferencja "Badania laboratoryjne w miejscu opieki nad pacjentem - okiem lekarza i diagnosty laboratoryjnego"

11 czerwca 2015 r. na terenie kampusu Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, przy ul. Jedności 8 w Sosnowcu, odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowo-szkoleniowa "Badania laboratoryjne w miejscu opieki nad pacjentem – okiem lekarza i diagnosty laboratoryjnego".

Jest to pierwsza w Polsce konferencja dotycząca wytycznych organizacji i zarządzania badaniami w miejscu opieki nad pacjentem (Point of care testing). Dynamiczny postęp, jaki dokonuje się w tej dziedzinie wymaga ścisłej kooperacji środowiska medycznego.

Nadchodząca konferencja będzie sposobnością do podniesienia kwalifikacji zawodowych oraz okazją do rozwoju współpracy lekarzy i diagnostów laboratoryjnych z myślą o dobru pacjenta i profesjonalnym prowadzeniu diagnostyki laboratoryjnej osób chorych. Rola badań POCT stale rośnie.

Znaczące skrócenie czasu uzyskania wyników badań oraz możliwość prowadzenia diagnostyki w miejscach, gdzie nie ma możliwości przeprowadzenia innego rodzaju testów, pozwala na przyspieszenie procesu diagnostycznego, a co za tym idzie - poprawia rokowania pacjentów.

Wykładowcami, którzy przyjęli zaproszenie do wygłoszenia prelekcji podczas konferencji, są profesorowie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prezesi Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej i Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych oraz konsultant krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Organizatorzy: Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu oraz Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej o konferencji: www.poct.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum