Konferencja Agencji Badań Medycznych: "Nowe możliwości rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiu"

4 grudnia br. odbędzie się w Warszawie Konferencja Agencji Badań Medycznych „Nowe możliwości rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Wydarzenie poświęcone zostanie podsumowaniu dotychczasowej działalności Agencji oraz przedstawieniu planów na rok 2020.

Konferencja Agencji Badań Medycznych: "Nowe możliwości rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiu"

Polska zajmuje obecnie jedno z ostatnich miejsc w Europie pod względem liczby realizowanych niekomercyjnych badań klinicznych. W celu odwrócenia tej niekorzystnej statystyki powołano Agencję Badań Medycznych, której głównym zadaniem jest wspieranie działalności innowacyjnej w ochronie zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem niekomercyjnych badań klinicznych.

W trakcie minionego półrocza, Agencja zainicjowała realizację wielu przedsięwzięć, na które długo oczekiwało zarówno środowisko medyczne, jak również osoby zaangażowane w kreowanie i zarządzanie systemem polityki zdrowotnej w Polsce.

Zespół ekspertów ABM opracował Program Rozwoju Badań Klinicznych, zawierający diagnozę sektora badań klinicznych w Polsce oraz strategię działań prowadzących do optymalizacji i poprawy najważniejszych wskaźników dotyczących badań niekomercyjnych w perspektywie długoterminowej. Agencja przeznaczyła 100 mln zł na pierwszy konkurs dotyczący wsparcia niekomercyjnych badań klinicznych. Podczas Konferencji przedstawione zostaną jego szczegółowe założenia oraz dotychczasowe rezultaty.

Zaprezentowany zostanie też projekt planu działania Agencji Badań Medycznych na 2020 rok, w ramach którego przedstawione będą założenia dotyczące utworzenia i rozwoju sieci Centum Badań Klinicznych oraz konkursów na działalność badawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych

Konferencja będzie okazją do wspólnego wypracowania nowych koncepcji i obszarów dla realizacji niekomercyjnych badań klinicznych oraz innowacji w ochronie zdrowia. Obecność wybitnych specjalistów pozwoli na wymianę wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk w badaniach.

Udział w wydarzeniu możliwy jest tylko po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie: https://nbk.abm.gov.pl/rejestracja

Szczegóły dotyczące wydarzenia: https://nbk.abm.gov.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum