Konferencja "100-lecie Szpitala Położniczo-Ginekologicznego św. Zofii w Warszawie - wyzwania na XXI wiek"

Szpital św. Zofii znany jest na rynku usług medycznych jako placówka wprowadzająca nowatorskie metody w zakresie opieki nad pacjentką ciężarną, rodzącą oraz położnicą i jej dzieckiem. Jako jeden z pierwszych wprowadził system rooming-in, porody rodzinne i promocję karmienia piersią, uzyskując certyfikat "Szpitala Przyjaznego Dziecku".

Konferencja "100-lecie Szpitala Położniczo-Ginekologicznego św. Zofii w Warszawie - wyzwania na XXI wiek"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgodnie ze światowymi tendencjami w ginekologii operacyjnej, w ostatnich dwóch dekadach, Szpital rozwinął w szerokim zakresie zastosowanie laparoskopii, terapię zaburzeń statyki narządu rodnego i problemów z trzymaniem moczu.

Celem konferencji jest przedstawienie dorobku naukowego i klinicznego pracowników tej warszawskiej placówki medycznej w związku z jej jubileuszem. W ramach sympozjum lekarze i położne pracujące w Szpitalu przedstawią prezentacje dotyczące uroginekologii, medycyny rozrodu, zastosowania technik endoskopowych w operacjach ginekologicznych, patologii ciąży, a także współczesnych metod prowadzenia porodu w warunkach szpitalnych oraz domowych.

Do udziału w konferencji zaproszone zostały wybitne autorytety w dziedzinie ginekologii i położnictwa, które opatrzą komentarzem zaprezentowane wykłady. Organizatorzy oczekują także gości z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

20 stycznia 2012 r. -  w ramach obchodów 100-lecia Szpitala Położniczo-Ginekologicznego św. Zofii w Warszawie - odbędzie się  uroczyste otwarcie nowego skrzydła Szpitala, w którym powstają: nowoczesny blok porodowy, blok operacyjny, izba przyjęć, komfortowe sale pobytowe.

Informacje: tel. 22/ 53 69 301
www.szpitalzelazna.pl/100lecie/konferencja
konferencja@szpitalzelazna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum