Jubileusz 25-lecia Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii

23 września br. w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się uroczystość z okazji 25-lecia działalności Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii (GOK).

Jubileusz 25-lecia Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Ośrodek, będący jednym z największych szpitali kardiologiczno- kardiochirurgicznych w Polsce, jest integralną częścią Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca.  

To właśnie z inicjatywy prof. Leszka Gieca, uważanego za twórcę kardiologii na Śląsku, a obecnie patrona Szpitala, w 1978 roku rozpoczęto budowę Ośrodka, który został otwarty 8 lat później. Szpital należy do ścisłej czołówki polskich placówek kardiologicznych, cieszy się uznaniem w kraju i zagranicą. Zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę. W GOK wykonuje się najbardziej skomplikowane procedury medyczne, prowadzone są również badania naukowe we współpracy z wieloma ośrodkami w Europie i USA.

Podczas jubileuszowej uroczystości w katowickim Teatrze Śląskim zaplanowano część oficjalną, w której przewidziano m.in. wykłady wybitnych specjalistów z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, a także podsumowanie osiągnięć Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii.

Organizator:
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca
ul. Ziołowa 45/47
40-635 Katowice

Informacje: Jolanta Wołkowicz, tel. 32/ 359 83 11; fax 32/ 359 83 10; kom. 664 950 116; jwolkowicz@gcm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze