XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

IX Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji

www.rynekzdrowia.pl

W dniach 13-15 października 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się IX Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

W Kongresie każdorazowo uczestniczy ponad 600 osób. Program zawiera zarówno wykłady merytoryczne, jak i panele dyskusyjne, a także warsztaty. Do współpracy zaproszeni zostali najwybitniejsi przedstawiciele środowiska medycznego z Polski oraz z zagranicy.

Celem Kongresu jest przedstawienie i popularyzowanie zasad kompleksowej rehabilitacji prowadzonej przez interdyscyplinarny zespół, zgodnie z aktualnymi wytycznymi biopsychospołecznego modelu rehabilitacji.

Medycyna oparta na faktach, przypisująca pacjentów do poszczególnych jednostek chorobowych oraz szybko dokonujący się postęp medycyny sprawiają, że z pola widzenia znika osoba chora i jej potrzeby. Holistyczne podejście do pacjenta to umiejętność syntezy wszystkich danych medycznych i ocena przełożenia tej wiedzy na ograniczenia funkcjonalne chorych.

Współczesna rehabilitacja, nazywana na świecie PRM Physical and Rehabilitation Medicine (medycyna fizykalna i rehabilitacja), stanowi podstawę nowoczesnych systemów ochrony zdrowia, w których mają być stosowane skuteczne interwencje, podnoszące jakość życia niepełnosprawnych.

Konieczność interdyscyplinarnej i interprofesjonalnej współpracy, jak się dzisiaj wydaje, to jedyna skuteczna droga, dzięki której możliwe jest rozwiązanie wieloaspektowych problemów niepełnosprawnych oraz stworzenie efektywnego systemu biopsychospołecznego modelu rehabilitacji, mającego na celu poprawę w zakresie funkcji, struktur ciała oraz aktywności i uczestnictwa przy uwzględnieniu czynników w kontekście środowiska i osoby niepełnosprawnej.

Podczas Kongresu zaplanowano cześć wykładową, warsztatową dyskusję okrągłego stołu oraz sesję studencką.

Organizatorzy zapraszają lekarzy wszystkich specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarki i wszystkich innych profesjonalistów zaangażowanych w proces rehabilitacji.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest dr hab. n. med. Jacek Durmała, kierownik Katedry i Kliniki Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szczegółowe informacje i rejestracja uczestników: www.ptreh.katowice.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum