IX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Warszawski Kongres to jedyne w Polsce, potraktowane z takim rozmachem spotkanie wiodących autorytetów z dziedziny medycyny estetycznej i anti-aging oraz dziedzin im pokrewnych: kosmetologii, flebologii i chirurgii plastycznej. Wydarzenie od lat skupia najznamienitsze, niezależne i opiniotwórcze środowisko medyczne z całego świata.

IX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach tegorocznej edycji odbędzie się I Włosko-Polskie Sympozjum Medycyny Estetycznej. Z tej okazji Polskę odwiedzi m.in. prof. Carlo Bartoletti – założyciel Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, a zarazem twórca pierwszej Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej, z siedzibą w Rzymie.

Przybędzie również wybitna postać w środowisku medycyny estetycznej, jaką jest dr Benjamin Ascher – uznany lekarz i zarazem organizator jednego z największych na skalę europejską wydarzeń branżowych – IMCAS, co roku odbywającego się w Paryżu. Inne znane osoby, spodziewane w tym roku, to m.in.: B. Ettore, A. Rusciani, M. Castiglione, F. Marotta, K. Kobus, E. Bartoletti, A. Redaelli, J. Arct, E. Forte, I. de Felippe, L. Piovano, H. Subazi.

Na fali rosnącego znaczenia technologii w medycynie, w ramach Kongresu odbędzie się również III Międzynarodowa Konferencja "Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej" skupiająca ekspertów w dziedzinie nowych technologii oraz sprzętu medycznego, z roku na rok ciesząca się coraz większą popularnością wśród uczestników Kongresu. Wśród włoskich prelegentów z tego obszaru znajdą się m.in. dr Mazzi i dr Zerbinati – uznani eksperci w zakresie technik laserowych.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 6 października 2004 r. w sprawie sposobu dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, rejestracji zdarzenia edukacyjnego w OIL oraz udokumentowanej liczbie godzin uczestnictwa w sesjach wykładowych Kongresu, lekarzowi przysługiwać będzie 13 punktów edukacyjnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum