IX Kongres Polonii Medycznej i II światowy Zjazd Lekarzy Polskich

www.rynekzdrowia.pl

Od 2 do 4 czerwca 2016 r. odbędzie się w Warszawie IX Kongres Polonii Medycznej i II Światowy Zjazd Lekarzy Polskich.

IX Kongres Polonii Medycznej służy współczesnej medycynie, jako płaszczyzna wymiany wiedzy i doświadczeń oraz podtrzymywania więzi lekarzy i naukowców polskiego pochodzenia z mieszkającymi i praktykującymi w Polsce.

- Ponieważ tematyka obejmuje wiele spraw wspólnych dla środowiska lekarskiego niezależnie od miejsca zamieszkania, stąd też w naszych Kongresach uczestniczy bardzo wielu lekarzy praktykujących w Polsce. Będzie to zatem również II Światowy Zjazd Lekarzy Polskich 2016 - informują organizatorzy.

Hasłem przewodnim tego najważniejszego spotkania lekarzy polskiego pochodzenia z całego świata jest inspiracja jakości i bezpieczeństwa leczenia.

Program naukowy Kongresu obejmie prezentacje najnowszych kierunków w medycynie oraz sesje i debaty poświęcone m.in. promowaniu kierunków leczenia w oparciu o Evidenced Based Medicine, oczekiwaniom pacjentów i promowaniu udokumentowanej wiedzy o podejściu do szczepień.

Sesja dotycząca realiów szkolenia specjalizacyjnego jest adresowana zarówno do młodych lekarzy jak i tych, którzy decydują o systemie, możliwościach i praktycznej realizacji uzyskiwania specjalizacji.

Na szczególne polecenie zasługuje sesja dotycząca medycyny translacyjnej. Znakomici naukowcy przedstawią nowatorstwo tego pojęcia oraz jego uwarunkowania kliniczne. Mówcami będą, m.in.: prof. Zbigniew Wszołek z Mayo Clinic, prof. Maria Siemionow z Univ. Of Illinois, prof. Krzysztof Bankiewicz z Univ. Of California, prof. Waldemar Priebe z Unv. Of Texas, Prof. Mieczysław Chorąży z Instytutu Onkologii w Gliwicach i prof. Wojciech Maksymowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazuskiego.

Honorowy Patronat nad Kongresem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Prof. Jerzy Dudziński, Prezes Polskiej Akademii Nauk, przyjął Honorowy Patronat Naukowy.

Organizatorzy: Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych; Naczelna Izba Lekarskiej i Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Szczegóły na stronie: www.kongrespoloniimedycznej.org

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum