IV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego

Wrocław, 22.11.2018 - 23.11.2018

W dniach 22-23 listopada 2018 roku w Auli Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich przy ul. Borowskiej 211 we Wrocławiu odbędzie się IV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

- Temat przewodni tegorocznego Kongresu to „Zdrowie publiczne a środowisko”. Podczas dziesięciu sesji panelowych podejmiemy próbę przeglądu wszystkich czynników mających  wpływ na zdrowie człowieka w środowisku domowym, pracy, jak i tym najszerzej pojętym. Odpowiemy na pytanie: kto jest odpowiedzialny za zdrowie społeczeństwa, a także będziemy przekonywać, że profilaktyka jest najskuteczniejszą terapią z punktu widzenia medycyny i ekonomii. Podejmiemy także dyskusję na temat ograniczeń w systemie ochrony zdrowia - informują organizatorzy Kongresu.

Organizatorem i głównym Patronem Naukowym IV Międzynarodowego Kongresu PTZP jest Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego. Od czterech lat spotkanie kongresowe jest znakomitą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz promowania i upowszechniania zdobyczy naukowych w zakresie zdrowia publicznego pomiędzy prelegentami i uczestnikami zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Uczestnikami Kongresu będą przede wszystkim członkowie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego (PTZP), ale również przedstawiciele administracji wszystkich szczebli, przedstawiciele instytucji związanych ze zdrowiem publicznym, pracownicy naukowi Uniwersytetów Medycznych, przedstawiciele siostrzanych towarzystw zdrowia publicznego z kilku krajów UE, władze międzynarodowych organizacji, m.in. EUPHA, ASPHER oraz osoby odpowiedzialne za politykę zdrowotną i szeroko pojęte zdrowie publiczne.

Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego jest dynamicznie rozwijającą się organizacją zrzeszającą specjalistów od organizacji i zarządzania, planowania i jakości, epidemiologów, ekonomistów, lekarzy, co pozwala tej organizacji mówić́ o zdrowiu publicznym w sposób holistyczny.

- W ostatnich latach zanieczyszczenie powietrza stało się problemem powszechnie rozpoznawalnym, definiowanym jako przyczyna istotnej chorobowości i umieralności. Udział w Kongresie specjalistów z zakresu zdrowia publicznego, prawa, ekonomii i administracji gwarantuje szerokie spojrzenie na problem wpływu środowiska na zdrowie i możliwość wypracowania propozycji przełamania trendu rosnącej umieralności z powodu nieinfekcyjnych chorób przewlekłych - mówi prof. Andrzej M. Fal, prezes PTZP

- Jak co roku uczestnicy naszego Kongresu mają możliwość prezentacji swoich prac naukowych podczas sesji plakatowej i ustnej, zaś abstrakty zostaną opublikowane w czasopiśmie Public Health Forum - dodaje Dorota Kiedik, sekretarz Zarządu Głównego PTZP.

Udział w Kongresie jest bezpłatny - organizatorzy zapewniają materiały kongresowe, przerwy kawowe oraz lunch.

Szczegóły i rejestracja: www.ptzp.org