III Ogólnopolskie Forum Kierowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych

W dniach 19-20 maja 2016 r. odbędzie się w Warszawie III Ogólnopolskie Forum Kierowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych oraz obchody 15-lecia uchwalenia ustawy o diagnostyce laboratoryjnej.

Tematem przewodnim III Ogólnopolskiego Forum Kierowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych będzie: "Bezpieczeństwo i higiena pracy w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym, aktualne akty prawne".

Medyczne laboratorium diagnostyczne jest miejscem szczególnym ze względu na kontakt z materiałem biologicznym pochodzącym od bardzo wielu pacjentów. Jest to materiał potencjalnie zakaźny, dlatego też niezbędne jest podejmowanie działań zmierzających do maksymalnej ochrony przed jego szkodliwym działaniem.

- Podczas tegorocznego III Ogólnopolskiego Forum Kierowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych chcemy przekazać kierownikom wiedzę na temat szeroko pojętego ryzyka zawodowego oraz innych aspektów z zakresu bezpieczeństwa i higieny wykonywania pracy - informują organizatorzy.

W ramach sesji naukowych omawiane będą następując zagadnienia:
• obowiązki kierownika wynikające z kodeksu pracy w zakresie BHP
• gospodarka odpadami medycznymi w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym
• dokumentacja medyczna w Medycznych Laboratoriach Diagnostycznych.

Zagadnienia te stanowią istotny element mający wpływ na bezpieczeństwo i higienę pracy w medycznym laboratorium diagnostycznym, a tym samym na kształtowanie właściwych warunków pracy.

Podczas tegorocznego Forum w dniu 19 maja 2016 r. odbędzie się także Uroczysta Gala z okazji obchodów 15-lecia uchwalenia ustawy o diagnostyce laboratoryjnej.

Zawód diagnosty laboratoryjnego jest zawodem zaufania publicznego, powołanym do życia ustawą z dnia 27 lipca 2001 r. o diagnostyce laboratoryjnej, która po raz pierwszy określiła: przesłanki dostępu do zawodu diagnosty laboratoryjnego, standardy prawne wykonywania tego zawodu, a także obowiązki i prawa diagnosty laboratoryjnego, kwestie odpowiedzialności zawodowej oraz zasady funkcjonowania samorządu zawodowego diagnostów laboratoryjnych.

Uchwalenie w 2001 r. ustawy o diagnostyce laboratoryjnej i wyodrębnienie nowego, samodzielnego zawodu medycznego - zawodu diagnosty laboratoryjnego - miało istotne znaczenie dla systemu ochrony zdrowia.

Organizator: Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
Miejsce: Hotel DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, Warszawa, ul. Skalnicowa 21
Szczegóły: www.kidl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum