III Ogólnopolska Konferencja "Profilaktyka Krzywdzenia Małych Dzieci"

Konferencja odbędzie się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest skierowana do lekarzy i pielęgniarek, psychologów i pedagogów, a także do decydentów, organizacji pozarządowych i ośrodków pomocy społecznej.

Na spotkaniu omówione będą m.in. Standardy Tworzenia Lokalnego Systemu Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci. W czasie sesji plenarnej poruszony zostanie ogólnie temat wpływu krzywdzenia na wczesny rozwój dziecka. Następnie odbędą się trzy równoległe sesje skierowane do poszczególnych profesjonalistów mających w swojej pracy zawodowej kontakt z dziećmi.

Podczas spotkania z lekarzami i pielęgniarkami przedstawiona zostanie rola lekarza w rozpoznawaniu objawów krzywdzenia. Specjaliści związani z ochroną zdrowia dowiedzą się, jak wykrywać wczesne symptomy wykorzystywania seksualnego u dzieci w wieku do 3 lat, a także jakie są aspekty prawne obowiązku interwencji w takich sytuacjach.

Podczas drugiej części spotkania omówiona zostanie rola prenatalnej więzi matki z dzieckiem, oraz w jaki sposób – prowadząc poród – dać matce siłę do bycia mamą.

Na zakończenie spotkania poruszona będzie kwestia roli środowiska medycznego we wspieraniu macierzyństwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum