II Kongres Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji

W dniach 20-23 września 2018 r. w Krakowie będzie obradował II Kongres Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Przewodnim hasłem nadchodzącej edycji jest "Nowoczesna farmakoterapia bólu w praktyce".

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) jest niezależną i największą tego typu organizacją studencką non-profit w Polsce, zrzeszającą niemal 1000 członków z 9 Wydziałów Farmaceutycznych. 

PTSF w swojej działalności kieruje się odpowiedzialnością społeczną, troską o wizerunek zawodu farmaceuty, jak również promuje wiedzę na temat roli leków, profilaktyki i zdrowego trybu życia w lokalnych społecznościach. Członkowie Towarzystwa dążą do poszerzania własnych horyzontów , a także pomagają innym studentom zdobywać praktyczne doświadczenia i informacje teoretyczne.
 
II Kongres Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji to największe, ogólnopolskie wydarzenie dla Towarzystwa. Studenci podczas wydarzenia będą mieli okazję zdobywać umiejętności w ramach uczęszczania na warsztaty i szkolenia, a także biorąc udział w wykładach. Jest to również forma integracji środowiska studenckiego oraz okazja do spotkań z przyszłymi pracodawcami, współpracownikami, jaki i osobami, które już znają z doświadczenia rynek farmaceutyczny.

Przewodnim hasłem nadchodzącej edycji Kongresu jest "Nowoczesna farmakoterapia bólu w praktyce".

Wykłady prowadzone w ramach części teoretycznej będą nawiązywały do wyżej wymienionej tematyki. Cykl wykładów w pierwszym dniu trwania Kongresu rozpocznie prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum, sięgając do zjawiska starzenia się społeczeństwa, jako wyzwania dla farmacji XXI wieku. Ks. dr hab. Dariusz Pater poprowadzi traktat "Człowiek wobec bólu i cierpienia".

Na Kongresie w drugim dniu jego obrad pojawią się z wykładami przedstawiciele świata farmaceutów. Między innymi dr n. farm. Magdalena Stolarczyk omówi bezpieczeństwo stosowania leków przeciwbólowych w ciąży i laktacji. Program dnia będzie wypełniony wykładami o tematyce bólu, skupiając się głównie na neurologii i farmakoterapii.

W trzecim dniu odbędzie się Konkurs Prac Naukowych oraz część warsztatowa. Konkurs Prac Naukowych będzie praktycznym aspektem obrad Kongresu. Studenci zaprezentują swój dorobek naukowy w zakresie nauk farmaceutycznych. Wygłoszone abstrakty zostaną ocenione przez komisję konkursową, która wyłoni najlepsze referaty.  

Termin i miejsce wydarzenia: 20-23 września 2018 roku. Inauguracja II Kongresu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji będzie miała miejsce w głównym budynku CM UJ przy ul. św. Anny, część wykładowa w Centrum Dydaktyczno- Kongresowym przy ul. św. Łazarza. Konkurs zostanie przeprowadzony w auli Wydziału Farmaceutycznego CM UJ przy ul. Medycznej. 

Organizator: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Kraków.

Więcej szczegółów: strona PTSF

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum