II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy a co przed nami?

W dniach 14–15 listopada 2022 roku odbędzie się w Warszawie II ogólnopolska konferencja naukowa pt.: „Pacjent postCOVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?”. Organizatorem spotkania jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Projekt powstał w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Doskonała nauka” – wsparcie konferencji naukowych.

II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy a co przed nami?
II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy a co przed nami? Fot. Mat. prasowe

II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy a co przed nami?

W dniach 14–15 listopada 2022 roku odbędzie się w Warszawie II ogólnopolska konferencja naukowa pt.: „Pacjent postCOVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?”. Organizatorem spotkania jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Projekt powstał w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Doskonała nauka” – wsparcie konferencji naukowych.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęli: Konsultant Krajowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diagnostyki Laboratoryjnej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Epidemiologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Farmacji Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Geriatrii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Immunologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Neurologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego, Konsultant Krajowy w dziedzinie Psychologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Reumatologii.

Celem konferencji będzie przedstawienie doświadczeń ośrodków klinicznych, które zmierzyły się z sytuacją pandemiczną w 2021 roku i kontynuowały leczenie chorych w trakcie 4–6 fali pandemii w różnych obszarach terapeutycznych. W trakcie konferencji eksperci przedstawią aktualne wyzwania i problemy opieki medycznej nad pacjentem post-COVID owym, omówią prowadzone badania kliniczne u pacjentów po przejściu COVID-19 w CWBK NIGRiR, podejmą również aktualny temat współistnienia wirusa grypy z wirusem SARS-Cov-2, w okresie jesiennym. 

Wykłady poprowadzą wybitni specjaliści z kraju oraz goście z zagranicy

Wykłady poprowadzą wybitni specjaliści z wiodących ośrodków klinicznych w kraju oraz zaproszeni goście z zagranicy – prof. Mariano Bizzarri z Uniwersytetu Rzymskegoi „La Sapienza” oraz prof. Grzegorz Telega z Kolegium Medycznego w Wisconsin, USA. Webinary zagraniczne będą transmitowane w j. angielskim.

Według danych WHO do dnia 4 listopada 2022 r. na całym świecie odnotowano ponad 628 mln potwierdzonych przypadków i ponad 6,57 mln zgonów. W Polsce zarejestrowano 6,34 ml zakażenia koronawirusem. Ponad 118 tysięcy osób zmarło z powodu COVID-19. Świat jest po doświadczeniu 6 fali COVID-19 i powoli przygotowuje się na sezon jesienno-zimowy. W tym czasie w Polsce jak i na całym świecie podjęto wielostronne działania mające na celu powszechne szczepienie.

Zgodnie z danymi MZ odsetek zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki na koronawirusa wynosi w Polsce 59,43 proc. W pełni zaszczepieni stanowią 51,46 proc. całego społeczeństwa. Na syndrom po COVID-owy (long COVID) cierpi obecnie ok. 30% pacjentów. W tym czasie pojawiły się innowacyjne metody terapii oraz system rehabilitacji pacjentów po-COVID-owych a badania  nad long COVID-em są kontynuowane.

II Konferencja naukowa, podsumowująca 3 lata doświadczeń w walce z COVID-19, odbędzie się w Auli Instytutu przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie, z możliwością wzięcia udziału on-online w tym wydarzeniu. Rejestracja wraz z programem konferencji jest dostępna dla wszystkich uczestników na stronie: https://postcovid.medius.com.pl/. Udział w konferencji jest nieodpłatny, po rejestracji na stronie. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają drogą mailową certyfikat oraz punkty edukacyjne

Informacja o Konferencji oraz link do rejestracji są dostępne on-line na stronie: postcovid.medius.com.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum