I Wielkopolska Konferencja "Prawa Pacjenta"

Dwa dni, sześć sesji, osiemnaście wykładów oraz panele dyskusyjne - tak wygląda program I Wielkopolskiej Konferencji Prawa Pacjenta. Wydarzenie - zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Lekarską - odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 11 i 12 stycznia 2022 r.

Prawa pacjenta będą tematem konferencji w Poznaniu (11-12 stycznia 2022 r.).

W Konferencji weźmie udział grono znakomitych prawników i lekarzy, a dyskusja będzie prowadzona pod patronatem Rzecznika Praw Pacjenta.

Wiedza prawna jest dziś lekarzom niezbędna do prawidłowego wykonywania zawodu. W gąszczu przepisów nie wystarczy już kierowanie się kodeksem etyki zawodowej. Nieodłącznym elementem tego systemu jest ochrona praw pacjenta. Leczonym przysługuje szereg praw wynikających m.in. z ustawy o prawach pacjenta. Wzrasta też społeczna świadomość tego zagadnienia.

Konieczne jest jednak zachowanie równowagi, by nie doprowadzić do uprzywilejowania jednej strony, kosztem uprawnień drugiej. Determinuje to szereg działań mających na celu wypracowanie optymalnych rozwiązań zapewniających komfort zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi. Nie uda się to bez przeprowadzenia szerokiego dialogu.

Dostrzegając tę potrzebę dr Marcin Karolewski, lekarz internista, przewodniczący Komisji ds. Szpitalnictwa w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej, zainicjował organizację I Wielkopolskiej Konferencji Prawa Pacjenta.

- Pierwotny termin przypadał na pierwszą połową 2020 r., ale plany pokrzyżowała pandemia. Tematyka nadal pozostaje bardzo aktualna, stąd decyzja o spotkaniu na początku 2022 roku. Przyjmiemy formę hybrydową - część uczestników będziemy gościć w Centrum Konferencyjnym EDU WIL przy ul. Szyperskiej w Poznaniu, z pozostałymi połączymy się online - mówi dr Marcin Karolewski.

Za organizację odpowiedzialna jest Wielkopolska Izba Lekarska przy wsparciu Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Analizie poddane zostaną również roszczenia ze strony pacjentów, które szczegółowo omówi przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeniowego Inter Polska SA.

Program i rejestracja: https://wil.org.pl/prawa-pacjenta/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum