I Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych

Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych wspólnie z Oddziałem Śląskim Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej organizuje w dniach 10-12 października 2019 r. w Szczyrku konferencję medyczną pn. I ŚLĄSKIE DNI MEDYCYNY STANÓW NAGŁYCH.

I Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ze stanami nagłymi personel medyczny styka się codziennie w swojej pracy zawodowej. Obecnie borykamy się z brakiem przepływu informacji nt. skuteczności prowadzonych terapii pomiędzy poszczególnymi etapami wykonywania świadczeń medycznych. Stąd podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu konferencji medycznej, która stworzy platformę dającą możliwości interdyscyplinarnego podejścia do istotnych zagrożeń życia u pacjentów, zarówno w opiece przedszpitalnej, jak również w ramach leczenia szpitalnego - piszą organizatorzy.

Konferencja połączy problematykę zarówno działań ratowników medycznych, jak również - na dalszym etapie - lekarzy. Ważną część konferencji stanowi odniesienie się do standardów postępowania personelu w warunkach szpitalnych.

Nowym elementem wydarzenia będzie włączenie do tematyki stanów nagłych sytuacji, które występują w praktyce lekarza dentysty.

Integralną częścią konferencji są warsztaty, które pozwalają w sposób praktyczny rozwijać zdobytą wiedze teoretyczną.

W ramach tego wydarzenia naukowego organizatorzy zaplanowali również otwarty panel prawny z udziałem przedstawicieli zawodów prawniczych: sędzia, prokurator, adwokat, rzecznik odpowiedzialności zawodowej.

Konferencja otrzymała poparcie wielu uczelni wyższych oraz towarzystw naukowych.

Strona konferencji (m.in. program, wykładowcy): http://konferencja-ptrm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze