I Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej - już 21 listopada 2020 r.

Współczesna pielęgniarka i położna w dobie aktualnych potrzeb zdrowotnych i zagrożeń - to wiodący temat I Ogólnopolskiej Konferencji Warszawskiej Uczelni Medycznej, która odędzie się 21 listopada 2020 r.

I Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej -  już 21 listopada 2020 r.

Wśród tematów poruszanych przez mówców znajdą się:
• problem kształcenia kadr medycznych widziany przez pryzmat zmieniających się priorytetów i potrzeb zdrowotnych
• warunki pracy oraz odpowiedzialność zawodowa pielęgniarki i położnej
• bezpieczeństwo wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej w czasach pandemii
• pielęgniarstwo i położnictwo jako zawody zaufania publicznego.

Jednym z tematów Konferencji będzie też zastosowanie innowacyjnych technologii w ochronie zdrowia, wykorzystania sztucznej inteligencji i rozwiązań telemedycznych w medycynie.

- Planując nasze forum nie przypuszczaliśmy jak jego tytuł i zakres będzie aktualny i adekwatny do dzisiejszych realiów. Obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły nam przeprowadzenie konferencji w naszym kampusie. Stwierdziliśmy jednak, że jako uczelnia medyczna związani jesteśmy pewną powinnością. Naszym wewnętrznym nakazem jest dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń pomimo, a może nawet tym bardziej, w czasach powszechnego zagrożenia zdrowia - zapewnia dr Waldemar Dębski, rektor WUMed.

Konferencja prowadzona będzie on-line.

Szczegóły wydarzenia, jego program, materiały pokonferencyjne publikowane i aktualizowane są na stronie: konferencja.wumed.edu.pl

Transmisja wydarzenia od godz. 9.00 na kanale Youtube i FB uczelni.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe, COMARCH Healthcare, Podkarpackie Centrum Dydaktyczne w Rzeszowie, Fantomy Medyczne i Szkoleniowe, oraz Rynek Zdrowia. Partnerem konferencji jest najstarsze polskie wydawnictwo medyczne, PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

Udział w konferencji potwierdzili m.in. przewodnicząca Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych przy Ministrze Zdrowia, prof. dr hab. Ireny Wrońskia, dr hab. Mariola Głowackiej - członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum