I Międzynarodowe Mistrzostwa Piłkarskie ONKO LIGA 2019

Warszawa, 20.07.2019 - 21.07.2019

20 i 21 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich ONKO LIGA 2019.

W trzeci weekend lipca dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji wezmą udział w turnieju piłkarskim w różnych kategoriach wiekowych.

- Inauguracja imprezy to nie tylko symboliczny wykop piłki z udziałem gości specjalnych oraz lubianych aktorów i sportowców - ONKO LIDZE towarzyszyć będzie specjalny program artystyczny i specjalne atrakcje dla rodzin - mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator ONKO LIGI.

- To pierwsze i jedyne takie Mistrzostwa dla pacjentów onkologicznych na świecie - dodaje Tomasz Osuch.

Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe warszawskiej AWF. W tegorocznych Mistrzostwach weźmie udział łącznie ponad 200 dzieci. Uczestnicy będą rywalizować, grając w meczach eliminacyjnych (sobota, 20 lipca), oraz finałowych (niedziela, 21 lipca). Na drużyny czekają wyjątkowe puchary przekazane przez patrona wydarzenia - Polski Związek Piłki Nożnej.

Organizator: Fundacji Spełnionych Marzeń

Szczegóły: www.spelnionemarzenia.org.pl