HCC 2023. Ruszyły zgłoszenia do piątej edycji konkursu Start-Up-Med

Autor: oprac. JJ • Źródło: Rynek Zdrowia30 listopada 2022 10:15

Ruszyła piąta edycja konkursu Start-Up-Med, który towarzyszy Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2023). Kongres zaplanowano na 9 i 10 marca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W środę, 30 listopada, rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Będziemy je przyjmować do 26 stycznia 2023 roku.

HCC 2023. Ruszyły zgłoszenia do piątej edycji konkursu Start-Up-Med
Start-Up-Med (na zdjęciu sesja IV edycji konkursu) wzbudza ogromne zainteresowanie jurorów i uczestników Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Fot. PTWP
 • Kongres Wyzwań Zdrowotnych to obok Forum Rynku Zdrowia jedna z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia
 • Zgłoszone projekty do piątej edycji Start-Up-Med będą ocenione przez Jury Konkursu. Ich oceny dokonają też czytelnicy Rynku Zdrowia w drodze plebiscytu internetowego. Oba głosowania są niezależne od siebie
 • V Konkurs Start-Up-Med jest wydarzeniem towarzyszącym VIII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2023)
 • Celem Konkursu Start-Up-Med jest wspieranie medycznych start-upów poprzez wybór i wyróżnienie rozwiązań, stanowiących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej
 • Laureatów konkursu poznamy 9 marca 2023 r. podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Medycyna potrzebuje nowatorskich rozwiązań

Głównym celem Konkursu Start-Up-Med jest wspieranie medycznych start-upów poprzez wybór i wyróżnienie rozwiązań, stanowiących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe. chodzi o rozwiązania o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne - zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym, m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych).

Według tegorocznej edycji raportu „Top Disruptors in Healthcare”, która była realizowana pod honorowym patronatem prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, w Polsce zidentyfikowano ponad 300 startupów medycznych. To pokazuje, jak będzie wyglądała w niedalekiej i tej dalszej perspektywie branża Life Sciences & Healthcare w Polsce.

Nowatorskich projektów, często zaskakujących i odkrywczych pomysłów w zakresie medycyny, jest ogrom i wiele z nich ma szansę stać się podwaliną pod start-upy, a w przyszłości być może pod znaczące w branży medycznej firmy.

Od wielu lat, zarówno w sesjach kolejnych edycji Forum Rynku Zdrowia jak i Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nowe technologie medyczne, innowacyjne rozwiązania, także w zakresie cyfryzacji sektora medycznego oraz organizacji i zarządzania podmiotami leczniczymi, są w centrum zainteresowania zarówno organizatorów tych wydarzeń, jak i ich uczestników. Z oczywistych względów – stanowią dzień dzisiejszy i przyszłość ochrony zdrowia. Stają się wizytówką polskiej gospodarki i stanowią integralną część sektora medycznego. Co ważniejsze, będą decydować także o tym jak skutecznie i bezpiecznie będą leczeni pacjenci jutro i w przyszłości.

Start-Up-Med. Okazja do promowania najciekawszych innowacji

Organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia, konkurs Start-Up-Med jest doskonałą okazją do promowania najciekawszych innowacji i ich autorów. Daje możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań szerokiemu gronu uczestników i liderom sektora medycznego w Polsce podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Taka promocja, kontakty jakie uda się w trakcie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nawiązać przedstawicielom start-upów, mogą być dla nich niecenioną pomocą i bodźcem do dalszego rozwoju, swego rodzaju „przejściem” do kolejnego etapu biznesowego w branży.

Ocena zgłoszeń zostanie przeprowadzona w ramach dwóch kategorii:

 • Start-up
 • Ośrodek medyczny/naukowy

W kategorii Start-Up, dedykowanej start-upom tworzącym innowacyjne technologie, zgłoszenia mogą być nadsyłane przez:

 • Przedsiębiorstwa prowadzące działalność badawczo-rozwojową
 • Osoby fizyczne prowadzące działalność badawczo-rozwojową

W kategorii Ośrodek medyczny/naukowy - dedykowanej podmiotom tworzącym innowacje technologiczne i organizacyjne - zgłoszenia mogą być nadsyłane przez:

 • Podmioty lecznicze (w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej)
 • Jednostki naukowe (tj. organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę)

Ocena zostanie dokonana na podstawie formularza z opisem poszczególnych zgłoszeń. Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 26 stycznia 2023 r. drogą elektroniczną. Zostaną w pierwszej kolejności zweryfikowane przez organizatorów w zakresie kryteriów dopuszczenia do Konkursu.

Formularz zgłoszenia dostępny jest TUTAJ

Regulamin Konkursu - do pobrania pod tekstem.

Zgłoszone przedsięwzięcia ocenią eksperci tworzący Jury Konkursu Start-Up-Med. W każdej z kategorii - na podstawie przyznanej liczby punktów - wyłonionych zostanie po pięciu finalistów o najwyższej liczbie punktów.

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wyłonieni w głosowaniu Jury po prezentacji, a także w drodze plebiscytu internetowego. Przypomnijmy - oba głosowania są niezależne od siebie.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom w obu kategoriach Konkursu, laureatom głosowania internetowego oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów Konkursu, odbędzie się 9 marca 2023 r. podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2023) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pytania dotyczące Konkursu można kierować na adres e-mail: startup_med@ptwp.pl.

Konkurs Start-Up-Med od początku cieszy się dużą popularnością w wśród twórców innowacyjnych rozwiązań w sektorze medycznym. Podczas poprzedniej, czwartej edycji Konkursu, jurorzy ocenili ponad 50 start-upów.

***

VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, 9 - 10 marca 2023 r.) odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Do czynnego udziału w VII Kongresie Wyzwań Zdrowotnych zaproszeni zostaną wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Dzięki transmisjom online kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i portalach Grupy PTWP, m.in.: rynekzdrowia.pl.

Podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tradycyjnie już nie zabraknie wielu wydarzeń towarzyszących.

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum