Góra Kalwaria: konferencja dotycząca roli samorzadów w profilaktyce chorób zakaźnych

Góra Kalwaria, 19.09.2019

Priorytety zdrowotne dla powiatu piaseczyńskiego, wytyczne i dobre przykłady aktywności samorządów w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych będą tematem konferencji, która odbędzie się 19 września w Górze Kalwarii.

Podczas konferencji, organizowanej we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Fundacją Edukacja Sportowa, eksperci zaprezentują najnowsze badania oraz trendy w profilaktyce chorób zakaźnych stanowiących jedno z największych zagrożeń zdrowia i życia - nie tylko wśród najmłodszych, ale też i u osób dorosłych po 55. roku życia.

O profilaktyce chorób zakaźnych u osób dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem infekcji pneumokokowych opowie dr Małgorzata Bednarek z Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Podstawy działań profilaktycznych dla chorób odkleszczowych zaprezentuje Radosław Gruss, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Z kolei o tym, jak realizować programy polityki zdrowotnej oraz o korzyściach z zaangażowania samorządów w realizację działań profilaktycznych, powie Tomasz Prycel, współtwórca projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”.

Spotkanie zakończy się dyskusją na temat możliwych rozwiązań i działań w regionie. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają przedstawicieli samorządów terytorialnych szczebla gminnego i powiatowego powiatu piaseczyńskiego, radnych, środowisko medyczne (szczególnie lekarzy praktyków oraz pielęgniarki), przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także media.

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” odbędzie się w czwartek, 19 września br. o godzinie 10.00 w Ośrodku Kultury przy ul. por. Jana Białka 9 w Górze Kalwarii. Partnerami merytorycznymi spotkania jest organizacja działająca na rzecz zdrowia - Fundacja Aby Żyć.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych pod adresem sekretariat@zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl lub telefonicznych: 731 000 658.